eur:
407.36
usd:
385.06
bux:
77879.1
2024. november 19. kedd Erzsébet
Nyitókép: hu.ggpoker.eu

Öt dolog, amit nem árt tudnunk, mielőtt beneveznénk egy pókerversenyre (x)

Ha még soha nem játszott igazi pókertornán, egy biztos: rengeteg izgalomnak néz elébe. Egy versenyen mindenki tudja, mit csinál – vagy legalábbis úgy tesz, mintha tudná!

Izgalom, adrenalin, nyüzsgés és túlfűtött érzelmek – ráadásul olyan könyörtelen profik mellett ülhetünk, akik nem adják egykönnyen a győzelmet.

Persze a pókernek vannak különböző fajtái, de a szabályok alapvetően ugyanazok, mint ha otthon játszanánk. Például a flöss többet ér a sornál, a legjobb hand győz, és ha elveszíti az összes zsetonját, akkor kiesett. Azonban ne feledje: bizonyos versenyeken való részvételhez előfordulhat, hogy kvalifikációs tornán is játszania kell.

Bármilyen ijesztőnek is tűnik mindez, ne hagyja, hogy a kételyei felülkerekedjenek! Sokféle módon fel lehet készülni, hogy mire eljön a nagy nap, kijátszhassa az ászait. Íme, öt tipp, mely segíthet ebben.

1. Tűzzön ki egy célt

Mi a célja? A pókerverseny ünnepelt sztárja szeretne lenni? Netán pénznyereményre fáj a foga? Amatőrként valószínű, hogy inkább a pénznyereményre és nem a pókersztár címre pályázik (ám ha mégis, minden elismerésünk!). Tudni azt, hogy mi a célunk, máris egy jó stratégia lehet. Dönthet úgy, hogy lassabban halad, vagy minden ászt egyszerre bevet, nagyobb vagy kisebb téteket tesz – minden a választott stratégiájától függ.

2. Sajátítsa el a szabályokat

Ha teljesen kezdő a pókerben, akkor először is el kell sajátítania a póker szabályait. Alapvetően tudnia kell, hogy „mi üt mit."

Nem árt tudni, hogy a flöss többet ér a sornál, a full pedig mindkettőnél. A legjobb, ha egyszerűen memorizáljuk a szabályokat. A jó hír az, hogy ehhez számos kiváló forrás található az interneten, és tippekből és trükkökből sincs hiány.

3. Ismerje az ellenfél stratégiáját

Ne feledje: nem csak Önnek lehet előre kidolgozott stratégiája a versenyen! Lehet, hogy ellenfelei arcáról nem tud olvasni, ám stratégiájukat, illetve játékstílusukat azért megfigyelheti.

Vannak meglehetősen csendes játékosok, akik csak akkor emelik a tétet, amikor biztosan nyerő lapjaik vannak – ez egy hatékony játékstílus, melynek következtében a legtöbb ellenfél sietve bedobja lapjait.

Mások agresszívabban játszanak és a zsetonjaiktól függetlenül blöffölnek, vagy éppen mindent egy lapra tesznek fel. Ez az agresszív stílus azonban sebezhetővé teszi őket más játékosoktól.

A türelmetlen játékosok a lehető legtöbb handet szeretnék játszani. Tartják a tétet, de ritkán emelnek, és örömmel áldozzák fel kisebb tétjeiket az áhított főnyeremény érdekében.

Aztán ott vannak azok, akik igazán kemény ellenfélnek számítanak: ők tudják mikor kell blöffölni, mikor kell emelni, vagy éppen tartani a tétet.

4. Ne vigye túlzásba a blöffölést

A gyengébb pókerjátékosok elleni siker egyik kulcsa az, hogy ne vigyük túlzásba a blöffölést, mert az ilyen típusú játékosok még nagyon gyenge lapokkal is szeretik tartani a tétet.

Ha a három nyílt lap (flop) előtt emelt, akkor a legtöbbször érdemes a flop után is emelni a tétet, ám utána jó, ha lassít, különösen, ha nincsenek jó lapjai.

5. Tanulmányozza a játékot

Egy igazi pókerversenyen nem csak amatőrökkel fog találkozni (bár úgy lenne!), ezért legjobb, ha már előre komolyan tanulmányozza a játékot.

Persze kell némi szerencse is a leosztott lapokhoz, ám a póker egy igazi stratégiai játék, ezért egy pillanatig se gondolja, hogy tanulás és gyakorlás nélkül itt messzire juthat. A sikerért meg kell dolgozni!

Rengeteg videó van a YouTube-on és még több cikk az interneten, ezért jobb proaktívnak lenni. Ismerje ki a játék összes csínját-bínját, ismerkedjen a különböző pókerkifejezésekkel, csatlakozzon egy pókerklubhoz, ahol értékes trükköket és tippeket kaphat más, tapasztaltabb játékosoktól, sőt, akár még gyakorolhat is velük online.

Összefoglaló

A fenti tippek segítenek Önt önbizalommal felvértezni a pókertornán. Válasszon egy stratégiát, hogy határozottabb legyen az asztalnál. Tanuljon keményen, és akkor meglesz a tudása és gyakorlata ahhoz, hogy egy igazán jó játszmát játsszon. Vagy sajátítsa el az agresszív stílust, amellyel mindenkit lapjai bedobására kényszerít majd. Próbálja ki a tudását az egyik online póker versenyen!

(x)

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×