eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára felszólal a Sargentini-jelentésre reagáló határozati javaslat vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. október 3-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Vizsgálóbizottsággal járna Völner Pál ügyének a végére az ellenzék

De felmerült az igazságügyi bizottság összehívása is.

Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi a korrupciós ügybe keveredett Völner Pál igazságügyi miniszterhelyettes helyzetének tisztázására.

"Talán nem csak az igazságszolgáltatás végzi a dolgát, hanem egy teljes parlamenti vizsgálóbizottság is elindulhat a Völner-ügyben" – ezt mondta Z. Kárpát Dániel az ATV-ben.

A politikus szerint az ügynek van olyan politikai vetülete is, amely alapján felmerül Varga Judit igazságügyi miniszter felelőssége is.

  • Az LMP társelnöke, Schmuck Erzsébet szerint is szükséges lenne a vizsgálóbizottság, de úgy véli, meglepő lenne, ha ehhez a kormánytöbbség hozzájárulna.
  • Mesterházy Attila MSZP-s parlamenti képviselő szerint az ellenzék akár az igazságügyi bizottság összehívását is kezdeményezhetné, ahol teret adhatnának Varga Judit meghallgatásának és az ügy politikai szálai felgöngyölítésének, de az MSZP a vizsgálóbizottságot is támogatná.
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×