eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, a térség fideszes országgyűlési képviselője beszédet mond az Esztergomi Szakképzési Centrumhoz (ESZC) tartozó tanszálloda kivitelezési munkálatainak megkezdéséhez kapcsolódó sajtótájékoztatón Esztergomban, az ESZC Balassa Bálint Gazdasági Technikum és Szakiskola Dísztermében 2021. július 7-én. A kormány 1,8 milliárd forintos támogatásával az esztergomi Fürdő Szállóból konyhának, cukrászdának és étteremnek is helyet adó tanszállodát alakítanak ki. A tanszállodában az Esztergomi Szakképzési Centrum által oktatott 17 szakmacsoportból 9 szakmacsoport diákjai sajátíthatják majd el a gyakorlati ismereteket, három iskolából.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Ellenzéki reagálás Völner Pál ügyére: "mindenről mondjon le!"

Parlamenti mandátumáról is lemondatná az ellenzék Völner Pál miniszterhelyettest, keddi sajtótájékoztatóján a baloldal arra is kereste a választ, miért adta "egy megvesztegethető politikus kezébe a lehallgatási ügyeket" Varga Judit miniszter.

Mint az Infostart is hírül adta, az Igazságügyi Minisztérium miniszterhelyettese a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökétől hosszabb időn keresztül, rendszeresen, alkalmanként 2-5 millió forintot kapott egy megalapozott gyanú szerint.

Polt Péter legfőbb ügyész a hivatali vesztegetés bűntette és más bűncselekmény miatt folyamatban lévő nyomozás eredményeként indítványt tett az Országgyűlés elnökénél Völner Pál országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztésére – írja közleményében a Legfőbb Ügyészség.

Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára azt állítja, hogy nem követett el bűncselekményt, államtitkári és miniszteri biztosi feladatait tisztességesen és a törvényeknek megfelelően végezte, de vállalja az ügy politikai következményeit és kedden lemond államtitkári posztjáról. A politikus ügyvédje, Papp Gábor közleményében azt is írta, hogy Völner Pál mindenben együttműködik a nyomozó hatósággal, kihallgatása céljából bármikor rendelkezésre áll.

Az ellenzék kedd délután közös sajtótájékoztatót tartott az ügyben a Kossuth téren.

Azt követelte, széleskörűen tárja fel az ügyet, azt tudakolva elsősorban:

  • hogyan érintett az ügyben Orbán Viktor kormányfő vagy Varga Judit igazságügyi miniszter,
  • mit kellett tennie a pénzért cserébe Völner Pálnak,
  • milyen kár érte a magyarokat?

Kocsis Cake-Olivio (Párbeszéd) szerint ez az Orbán-kormány legsúlyosabb korrupciós botránya. A politikus a tájékoztatóján azt mondta, ahelyett, hogy Völner Pál hallgatott volna le másokat, az ő tevékenységét kellett volna jobban figyelni.

Kitért arra, hogy a Pegasus szoftverrel történt megfigyelések során a kormány részéről éppen Völner Pál kézjegye van az engedélyező dokumentumokon, az igazságügyi miniszter jóváhagyásával.

Kezdeményezte, minél hamarabb üljön össze a mentelmi bizottság, és függessze fel a miniszterhelyettes mentelmi jogát, hogy a bírósági eljárás elkezdődhessen.

Nunkovics Tibor (Jobbik) azzal kezdte, hogy ő az ellenzék közös jelöltje abban a választókerületben, ahol Völner Pál korábban indult.

"Egészen elképesztő, hogy egy ilyen magas pozícióban lévő ember neve felmerülhet egy ilyen ügyben" - jelentette ki. Szerinte Völner Pál méltatlanná vált az Esztergom és környékén élők képviseletére, ezért parlamenti mandátumáról is le kellene mondania.

Bana Tibor (Mindenki Magyarországa Mozgalom) elkötelezettségét hangsúlyozta a korrupció üldözése iránt.

"Völner Pálnak nem csak az államtitkári pozícióról kell lemondania, hanem meg kell tennie ezt a parlamenti mandátumával kapcsolatban is"

- hangoztatta.

Varga Judit miniszter felelősségét megkérdőjelezhetetlennek nevezte az ügyben.

Megígérte, kormányváltás esetén nem lesz ilyen eset, ha pedig mégis, annak azonnali következményei lesznek.

Közölte még, várja a Fidesz érdemi reakcióját.

Szakács László (Demokratikus Koalíció) szerint "senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy Völner Pál nem került volna a bíróság látókörébe, ha ezt Orbán Viktor nem engedélyezi".

Azt tudakolta, mióta tudott a kormány Völner Pál e tetteiről, tudnak-e más kormánytagok érintettségéről, fogadott-e el kenőpénzt Varga Judit Völner Páltól, illetve milyen egyedi ügyeket kellett elintéznie a miniszterhelyettesnek.

Keresztes László Lóránt (LMP) szerint azzal, hogy Völner Pál lemondott államtitkári pozíciójáról, nincs az ügy lerendezve, Varga Juditnak is távoznia kell.

"Egy megvesztegethető államtitkárt bíztak meg a lehallgatásokkal" - mutatott rá.

Szerinte ez az ügy csak az egyik "korrupciós ügye" a Fidesznek, mintegy keretbe foglalva "a Fidesz korrupt rendszerét".

Tompos Márton (Momentum) szerint

Varga Juditnak mindenképpen le kell mondania, hiszen ha nem tudta, hogy helyettese milyen kenőpénzeket kap, azért, "ha pedig tudott róla, akkor bűnrészes".

"Már nem először derült fény arra, hogy a Fidesz játékszerként kezeli a titkosszolgálatokat" - ecsetelte.

Harangozó Tamás (MSZP) úgy látja, az ügyet a Fidesz az ügyészség függetlensége bizonyítékaként mutatja be, de ez nem igaz.

"Az ügy arra mutat rá, hogy a rendszer mennyire velejéig korrupt, és mennyire csak a pénzről szól. Sokan sejtjük, hogy ez csak a jéghegy csúcsa" - vélekedett.

Szerinte az Igazságügyi Minisztérium politikailag megszűnt létezni, egész addig, amíg Varga Judit nem mond le. Ő is úgy látja, mit tudott Völner Pál ügyéről Varga Judit.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×