eur:
411.24
usd:
392.8
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Adamecz Imre címzetes főorvos háziorvos beolt egy férfit az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű, koronavírus elleni vakcinájának második adagjával nyíregyházi háziorvosi rendelőjében 2021. június 24-én.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Kiderült, milyen típusú vakcinákat adományoz Magyarország az afrikai országoknak

Egy harmadik afrikai országnak is küld oltást a kormány. Kétféle gyártmányból jut külföldre.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn jelentette be, hogy 1,1 millió adag vakcinát adományoz Magyarország két afrikai országnak. Akkor még csak azt lehetett tudni, hogy Ghána és Ruanda a kedvezményezett 800 és 300 ezer adaggal, valamint hogy a Türk Tanácsnak további 200 ezer dózist küld a kormány.

Este megjelentek a vonatkozó kormányrendeletek a Magyar Közlönyben, eszerint Gambia is kap oltásokat. Íme a szállítmányok részletei:

  • Gambiai Köztársaság: 105 600 adag Sinopharm
  • Ghánai Köztársaság: 800 000 adag AstraZeneca
  • Ruandai Köztársaság: 105 600 adag Sinopharm és 200 000 adag AstraZeneca

A Türk Tanácsnak juttatott adományról nincs szó a rendeletekben. Az adományozás kapcsán hétfőn a tárcavezető azt mondta, "van elég oltásunk az első, második, harmadik oltáshoz, van biztonsági tartalékunk is".

Érdekesség a Magyar Közlönyből, hogy Ruandával pénzügyi együttműködési keretprogramot is kialakít a kormány, továbbá egy légiközlekedési megállapodás is készül.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×