eur:
411.22
usd:
392.53
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

A kempingtől a hotelekig újraminősíthetik a magyar szálláshelyeket

Ha az Országgyűlés elfogadja, egységes szálláshely-minősítési rendszert vezetnek be Magyarországon. A Magyar Turisztikai Ügynökség szerint a változás a vendégek érdekeit szolgálja.

A jelenlegi szabályok szerint a szállodák maguk határozhatják meg, hogy hány csillagosként működnek. A Magyar Turisztikai Ügynökség szerint emiatt számos panasz érkezik a vendégektől, a szálláshelyek ugyanis gyakran nem a feltüntetett kategóriának megfelelő szolgáltatást nyújtják. Az új szálláshely-minősítési rendszer ennek a gyakorlatnak vetne véget – mondta az InfoRádiónak a Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese.

A törvényjavaslat szándéka az, hogy egységesítse a rendszert, ami azáltal, hogy kötelezően írja elő a szálláshelyek számára a minősítést, fogyasztóvédelmi oldalról támogatja meg a vendégeket. A cél az, hogy a magyar és külföldi turisták egy adott szálláshelyre érkezve biztosak lehessenek abban, hogy a szolgáltatás valóban megfelel a feltüntetett csillagszámnak – magyarázta Könnyid László.

A kategóriákat csillagok jelölik majd, 1-től 5-ig, az eddig használt egyéb szimbólumok megszűnnének.

A minősítésen pedig nemcsak a hoteleknek, hanem valamennyi szálláshelynek át kell esnie

– hangsúlyozta a szakember. Vagyis a panzióknak, magánszálláshelyeknek, kempingeknek, ifjúsági és közösségi szálláshelyeknek szintén meg kell szerezniük a minősítést a javaslat szerint. Értelemszerűen egy nagy szállodában sok–sok feltételrendszernek, míg egy kicsi magánszálláshelyen jóval kevesebb szempontnak kell majd megfelelni.

A minősítéshez szükséges szempontrendszert a meghatározó szakmai szervezetekkel dolgozták ki, és az alapja, hogy a vendég biztonságban legyen – mondta Könnyid László. – Elsősorban a szálláshelyen fizikailag minden értelemben biztonságban legyen, továbbá hogy a nyugodt pihenése, alvása biztosított legyen. Ezt a két fő szempontrendszert lehet aztán sok-sok pontban alábontani – tette hozzá.

Ha a javaslatot az Országgyűlés elfogadja, az új rendszer bevezetése több éven keresztül, felmenő rendszerben zajlik majd.

A tervek szerint a szállodáknak és panzióknak idén év végéig kell kérniük a minősítést, jövőre a kempingek, közösségi szálláshelyek, majd a magánszálláshelyek következnek.

Az új minősítési folyamat várhatóan 2023-2024-ben zárulhat le.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×