eur:
404.04
usd:
357.67
bux:
0
2025. május 1. csütörtök Fülöp, Jakab
Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem (SE) rektora a digitális terápiák hazai fejlesztése érdekében kötött stratégiai együttműködési megállapodás aláírásán az Innovációs és Technológiai Minisztériumban (ITM) 2020. május 25-én.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Merkely Béla: bátor és jó döntés volt a Sinopharm-oltás alkalmazása

A rektor szerint a Sinopharm vakcinája jól tolerálható, tehát kevés oltási reakciót fejt ki, emellett könnyen szállítható és hosszú ideig biztosítható például oltóbuszokon.

A kimagasló magyar oltási eredmények ellenére sem szabad hátradőlni, nem szabad elveszteni a koronavírus elleni oltakozási kedvet - mondta a Semmelweis Egyetem rektora a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában.

Merkely Béla úgy fogalmazott, a lecsengő járvány nem jelenti azt, hogy a pandémia elmúlt, a harmadik hullám leszálló ágában is vannak figyelmeztető jelek. Példaként említette, hogy naponta nagyjából százan halnak meg a vírusfertőzés következtében.

A Semmelweis Egyetem rektora mindenkinek azt javasolta,

használja ki a lehetőséget, és igényeljen egyet a rendelkezésre álló vakcinák közül, mivel mindegyik ugyanolyan hatást vált ki.

Merkely Béla megismételte, ötmillió beoltott elérése után nem fordulhat rossz irányba a koronavírus-járvány.

A rektor bátor és jó döntésnek nevezte, hogy Magyarország az Európai Unióban elsőként alkalmazta a kínai Sinopharm cég vakcináját, ami sokat tett hozzá ahhoz, hogy újrainduljon az élet Magyarországon.

Kiemelte, biztos volt benne, hogy csak idő kérdése, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) elismerje a Sinopharm-vakcina hatásosságát, amit szerinte hamarosan az európai és az amerikai gyógyszerügynökségek is megtesznek majd.

Elmondta, a Semmelweis Egyetemen csaknem hatezer koronavírusos esetet kezeltek, és egyszer-egyszer olyat is tapasztaltak, hogy valakinek két vakcinát követően kórházi ellátást igénylő megbetegedése lett, és ebben nem volt különbség az alkalmazott oltóanyagok között.

A Sinopharm vakcinája jól tolerálható, tehát kevés oltási reakciót fejt ki, emellett könnyen szállítható és hosszú ideig biztosítható például oltóbuszokon - jegyezte meg Merkely Béla, aki arra is felhívta a figyelmet: a családok és a nemzet immunitása szempontjából sem elhanyagolható, hogy Magyarországra 1,2 millió Sinopharm-vakcina érkezett eddig.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Speciális robotsebészet zajlik egy budapesti magánklinikán

Speciális robotsebészet zajlik egy budapesti magánklinikán

Mesterséges intelligenciát használó robot segítségével végeznek térd- és csípőprotézis műtéteket egy budapesti klinikán. A berendezéssel sokkal pontosabban tudják behelyezni az implantátumokat, így azoknak akár meg is duplázódhat az élettartama.

Megköttetett a nagy ukrán-amerikai kitermelési megállapodás

Az Egyesült Államok és Ukrajna aláírta az ásványkincsek kitermeléséről szóló partnerségi szerződést - jelentette be Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter helyi idő szerint szerdán. Február 28-ára már tervezték ugyanezt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.05. hétfő, 18:00
Szécsényi Bálint
az Equilor Befektetési Zrt.  elnök-vezérigazgatója
Donald Trump tovább szedheti az áldozatait: ellenfelei helyett a szövetségesei retteghetnek tőle?

Donald Trump tovább szedheti az áldozatait: ellenfelei helyett a szövetségesei retteghetnek tőle?

Nem unatkoznak mostanság az angolszász országok, egy héten belül háromban is választásokat tartottak vagy fognak tartani. Mint arról részletesen beszámoltunk, az Egyesült Királyságban ma rendeznek egy körzetben előrehozott parlamenti, illetve Anglia-szerte önkormányzati választást, mely során kiderülhet, hogy a felmérésekben az élre tört, Nigel Farage nevével fémjelzett Reform UK-nek sikerül-e a két nagy párttal szembeni elégedetlenséget szavazatokra váltani. Ha a jobboldali populista tömörülés ma megveri a Munkáspártot a Liverpool-közeli Runcorn parlamenti körzetében, és a konzervatívokat megveri a helyhatóságin, Farage még inkább a miniszterelnöki poszt várományosaként állíthatja be magát. Mindeközben Kanadában hétfőn a liberálisok harcoltak ki még négy évet az ország élén, annak ellenére, hogy januárban még a konzervatívok óriási tarolását jelezték előre a közvélemény-kutatások. Az egykori jegybankárból lett kormányfő, Mark Carney két embernek köszönheti a diadalt: népszerűtlenné vált elődjének, Justin Trudeau-nak, aki lemondott posztjáról, illetve Donald Trump amerikai elnöknek, aki továbbra is arra kényszerítené Kanadát, hogy az 51. amerikai állammá váljon. Bár ilyen fenyegetések nincsenek napirenden Ausztráliában, az ott szombaton esedékes parlamenti választásokba is bekavart az amerikai elnök, nem is kicsit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×