eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Niedermüller Péter, a VII. kerület DK-s polgármestere a Fővárosi Közgyűlés ülésén a Városháza dísztermében 2019. november 27-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Egy zeneiskolának felújított ingatlan miatt áll a bál Erzsébetvársoban

Komoly konfliktus alakult ki a 7. kerületi önkormányzat által a Színművészeti Egyetem hallgatóinak adott ingatlan miatt, amelyet az erzsébetvárosi Fidesz szerint kifejezetten egy zeneiskola elhelyezésére újított fel a városrész korábbi vezetése.

A Színművészeti Egyetem hallgatói által alapított FreeSZFE Egyesület jogszerűen, pályázat útján kapta meg az erzsébetvárosi Damjanich utca 4. szám alatti épületet – hangsúlyozta Niedermüller Péter. A 7. kerületi polgármester emlékeztetett, a nemrégiben felújított épületre nyilvános pályázatot írtak ki kulturális és oktatási célokra, az épület bérleti jogát pedig a Várkonyi Zoltán Alapítvány nyerte meg.

Bajkai István fideszes országgyűlési képviselő viszont azt mondja,

kifejezetten egy zeneiskola elhelyezésére újította fel az erzsébetvárosi önkormányzat korábbi vezetése a Damjanich utcai épületet,

aminek már a tervezésébe is bevonták a Molnár Antal Zeneiskolát. „Tulajdonképpen minden egyes részletét velük együtt terveztettünk meg és újítottunk föl.” Majd, miután a Fidesz elveszítette a választás Erzsébetvárosban, az új baloldali vezetés nem adta a zeneiskola birtokába az épületet – tette hozzá.

Niedermüller Péter kiemelte azt is, hogy a Molnár Antal Zeneiskola nem pályázott az ingatlanra. Szerinte azonban a zeneiskola jelenleg is normális körülmények között működik, mint korábban, és 2022 nyáráig úgy is fog tudni működni. Vagyis olvasatában az intézményt semmiféle hátrány nem érte. A polgármester szerint a zeneiskolát kellene kérdezni, miért nem éltek a lehetőséggel. Megjegyezte továbbá,

„egy közpénzből felépített–felújított épületet nem adunk csak úgy oda valakinek, minden különösebb nyilvánosság nélkül.”

Bajkai István szerint a kerület vezetése direkt úgy írta ki a pályázatot, hogy egy zeneiskola azon ne indulhasson.

„Niedermüller Péter valószínűleg nem ismeri a saját pályázatának a felhívását,

miután abban zeneiskolai oktatási cél nem szerepelt – magyarázta a politikus. – Másodsorban, néhány hetes pályázati időt adtak, magyarán csak az tudott pályázni, aki pontosan tudta, hogy ez az épület milyen tulajdonságokkal rendelkezik.” Bajkai István szerint a polgármester pontosan tudta a pályázat kiírásokkor, hogy kinek szeretné odaadni az épületet.

A Fidesz kerületi szervezete felszólította a polgármestert, hogy adjon hasonló felszereltségű és kialakítású épületet a zeneiskola számára.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×