eur:
402.75
usd:
372.23
bux:
88686.46
2025. április 1. kedd Hugó
Gy. Németh Erzsébet főpolgármester-helyettes beszédet mond a Budapest szabad - 1945. február 13. című utazó kiállítás megnyitóján egy, a Puskás Ferenc Stadion metróállomáson álló metrószerelvényben 2020. február 11-én. A 75 évvel ezelőtt befejeződött budapesti ostrom emlékére, a pusztítás és a helyreállítás képeiből összeállított tárlat április 11-ig látható a 2-es, a 3-as és a 4-es metróvonal több szerelvényén.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Kérésekkel fordul a kormányhoz Budapest

A főváros azt kéri a kormánytól, hogy a SZÉP-kártyán lévő pénzt élelmiszervásárlásra lehessen fordítani, emellett az adó- és járulékkedvezmények kiterjesztését is sürgetik.

Amikor a kormány a turizmus ágazat esetében – nagyon helyesen – elrendelte a járulék- és adókedvezmény bevezetését, akkor voltak akik kimaradtak ebből – hívta fel a figyelmet az InfoRádiónak nyilatkozó Gy. Németh Erzsébet főpolgármester-helyettes, hivatkozva egy múlt heti, a turizmus szereplőivel tartott virtuális kerekasztalbeszélgetésen elhangzottakra. Így például

az idegenvezetők, vagy a városnéző buszokat üzemeltető vállalkozások,

illetve azok alvállalkozói, mikrovállalkozás emberei, akikre nem érvényes a könnyítés – tette hozzá.

Ennek okán azzal a kéréssel fordult a főpolgármester a kormányhoz, hogy az említett csoportokra is vonatkozzon az adó- és járulékkedvezmény, hiszen teljesen érthető és belátható, hogy egy olyan idegenvezető, aki mondjuk tavaly december közepe óta nem tudott munkát végezni, nem voltak turistacsoportok, akiket Budapesten vezessen, annak azóta nincs bevétele, és „borzasztóan nehéz helyzetben van” – fogalmazott.

A SZÉP-kártyákkal kapcsolatban pedig azt sürgetik, hogy azokat

ne kizárólag szállásra, illetve vendéglátásra lehessen igénybe venni, hanem élelmiszervásárlásra is

fordíthassák az érintettek – ismertette a főpolgármester-helyettes. Gy. Németh Erzsébet megjegyezte, meglehetősen sok munkáltató ad SZÉP-kártyán különböző forrásokat a dolgozóinak, de megintése szerint az embereknek most nem arra van szüksége, hogy néhány hónap múlva elmenjenek üdülni, hanem „sokkal fontosabb lenne, hogy a napi betevőt, a napi élelmiszert meg tudják venni”.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
A juhtartók már legalább másfél milliárd forintos kárt könyveltek el
Száj- és körömfájás

A juhtartók már legalább másfél milliárd forintos kárt könyveltek el

Idehaza eddig már másfél milliárd forint káruk keletkezett a juhtartóknak a ragadós száj- és körömfájás betegség megjelenése miatt, miután hozzávetőleg 20 százalékkal csökkent a bárány ára – mondta az InfoRádióban a Juh és Kecske Ágazati Szakmaközi Szervezet ügyvezető igazgatója. A termelők a húsvét előtt értékesítik a szaporulat szinte 100 százalékát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Itt a fordulat az amerikai tőzsdéken

Itt a fordulat az amerikai tőzsdéken

Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették az irányt a részvényindexek, csakúgy mint Amerikában: a Nasdaq vezetésével nagyobb esést láthattunk a nyitában, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. A bizonytalanság óriási, a nyitástól távolodva markáns hangulatjavulást figyelhettünk meg. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el. A magyar tőzsde is lefordult, az alapból rossz nemzetközi hangulat mellett az OTP és a Magyar Telekom esése is lefelé húzta ma a hazai börzét, miután Nagy Márton bejelentette, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×