eur:
409.25
usd:
375.59
bux:
74408.72
2024. november 5. kedd Imre
Schmuck Andor, a Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártjának elnöke leadja szavazatát a Pest megyei Gödön, a Németh László Általános Iskolában kialakított 5. számú szavazókörben az önkormányzati választáson 2014. október 12-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Tarlós-kihívók: újabb ellenzéki jelölt, de nem biztos

Hatra emelkedett Tarlós István kihívóinak száma a főpolgármesteri tisztségért. Közülük azonban csak négy jelölt méreti meg magát a jelenleg is zajló ellenzéki előválasztáson. Vagy mégis csak három.

Kedden a korábbi jelöltek után Schmuck Andor is bejelentette, indul a főpolgármester-választáson - vagyis csak "elvileg". A Tisztelet Társaságának elnöke, aki legutóbb sikertelenül szerepelt a belvárosi képviselő-jelölti választáson, most azt mondta,

amennyiben az előválasztásra eddig bejelentkezett három jelölt kijelenti, hogy nem kezdeményezik a fővárosi szép korúakat érintő utazási és egyéb kedvezmények megváltoztatását, továbbá kijelentik, hogy ezen juttatások forrását, ha kell, a főváros költségvetéséből biztosítják, a jelöltségtől visszalép.

A múlt héten Kálmán Olga televíziós újságíró indulását jelentette be a Demokratikus Koalíció. "Hogy kinek a jelöltje leszek? A budapestieké. Ez nem egy üres szólam, én nagyon komolyan úgy gondolom, hogy minden budapesti jelöltje szeretnék lenni" - fogalmazott akkor Kálmán Olga.

Karácsony Gergely, az MSZP és a Párbeszéd jelöltje nagyon meglepődött ezen. "Eddig is tudtam, hogy lesz a DK-nak jelöltje az előválasztáson, csak eddig azt hittem, hogy az én leszek. De c'est la vie, ilyen a politika állítólag."

Az EP-választások után jelentette be, hogy beszáll az előválasztásba Kerpel-Fronius Gábor, a Momentum jelöltje is. "Egy olyan Budapestet szeretnék, amelynek lakói nem kényszerülnek arra, hogy a jövedelmük 30 százalékánál többet kelljen fordítani lakhatásra."

Bár Szabadai Viktor a Liberálisok budapesti elnöke április elején még az előválasztáshoz kötötte jelöltjük, Sermer Ádám indulását, de aztán kiderült, ő mégsem vesz részt a folyamatban.

"Az előválasztás keretében mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy bemutassa a programját, a választókkal megismertesse, és az előválasztás után lehet arról beszélni, hogy ki lesz az egyetlen ellenzéki jelölt, szemben Tarlós Istvánnal. Sermer Ádám programját a választókkal megismertettük, azt szeretnénk, ha a liberális választók minél inkább vonzó alternatívát látnának Sermer Ádámban és programjában" - fogalmazott Szabadai Viktor.

Puzsér Róbert (független) viszont azt állítja, nem akar részt venni az előválasztásban, és szakított az őt korábban támogató Jobbikkal és LMP-vel is.

"A programomban hiszek, meggyőződésem szerint ez a program képezi Budapest XXI. századi jövőjét, nem gondolom, hogy a pártok támogatása, vagy akár az aktuális politikai helyzet alakulása, Gyurcsány Ferenc előretörése, a Momentum áttörése, az LMP, a Jobbik hanyatlása változtatna azon, hogy Budapestnek belélegezhető levegőre, emberléptékű környezetre, új városközpontokra, a túlzott centralizáltság megszüntetésére, egyszóvel a Sétáló Budapest programjára volna szüksége."

Aki indul, annak június 17-ig kell megszereznie az induláshoz szükséges 2 ezer aláírást.

Az előválasztáson szavazni június 20. és 26. között lehet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×