eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Nyitókép: Pixabay.com

Már itthon is segít a stresszoldásban az erdőfürdő

Európában, Magyarországon is egyre népszerűbb a japán terápia, az úgynevezett erdőfürdő. Az erdő segít a stresszoldásban, a mentális egészség megőrzésében.

Az erdőfürdőt japán szakemberek dolgozták ki az 1980-as években annak érdekében, hogy a leterhelt menedzserek megőrizhessék egészségüket – mondta az InfoRádiónak Gálhidy László. A foglalkozások lényege egy erdei séta, mely során folyamatosan figyelik, hogyan változik a résztvevők testi, lelki és mentális állapota. A WWF Magyarország erdővédelmi projektfelelőse hozzátette: az eljárás Európában mostanában kezd népszerűvé válni.

Bár a túrákat jellemzően csoportosan szokták meghirdetni, fontos, hogy a kirándulás alkalmával lehetőleg ne legyen kommunikáció a résztvevők között.

„Inkább a belső folyamatok, a gondolataink megfigyelése, ami előtérbe kerül,

meg természetesen az erdő, ami körülvesz bennünket, a színek, a fények, az illatok” – magyarázta Gálhidy László.

Az eljárás sokféleképpen hat, de a pontos mechanizmust a mai napig nem sikerült felderíteni. A szakértő szerint azonban a növényekben található vegyületek az emberi szervezetre is jótékonyan hatnak, csökkentenek egyes stresszhormonokat, amitől csökken a vérnyomás, akár hosszú napokon keresztül.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kiss Róbert Richard: csak az tiltakozik a turisták áradata ellen, aki nem profitál belőle

Kiss Róbert Richard: csak az tiltakozik a turisták áradata ellen, aki nem profitál belőle

A turizmus nem szociális jog, így joggal szednek belépődíjat az utazók kedvenc célpontjai – mondta Kiss Róbert Richard, de a turisztikai szakértő arra is emlékeztetett, hogy ezek a látványosságok eddig is a bevételük nagy részét éppen a pokolba kívánt látogatóktól szerezték.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×