eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay.com

Zuglói parkolásügy: részletes választ közölt az önkormányzat

Nem veszteséges a zuglói fizetős parkolás - cáfolta a megjelent sajtóhíreket az InfoRádiónak a XIV. kerületi önkormányzat. A kerület vezetése szerint az elmaradt bevétel becsült mértéke 2018-ban 402 millió forint, ami tulajdonképpen csak az egyéves teljes bevétel harmada.

A zuglói önkormányzat cáfolja, hogy veszteséges lenne a fizetős parkolási rendszer. A héten Várnai László, a CivilZugló képviselője blogbejegyzésében írt arról, hogy az első, tört évben, 2017-ben csaknem 490 millió forintos mínuszt termelt a fizetős parkolás az önkormányzatnak, tavaly pedig további 250 milliós veszteséget hozott .

Az önkormányzati politikus emlékeztetett arra is, hogy két éve a zuglói önkormányzat közbeszerzést írt ki a fizetős parkolási rendszer kialakítására és üzemeltetésére 2+2 évre, akkor még milliárdos nyereséget ígértek, kerületi fejlesztések leendő forrásaként mutatták be a fizetős parkolást.

A XIV. kerületi önkormányzat sajtóosztálya levélben reagált az InfoRádió kérdéseire. Közölték, hogy Zugló is hosszú távú beruházásként indította el a fizető parkolási rendszert, amely

költségének megtérülését már a bevezetéskor három évre tervezte a testület,

az előzetes számítások szerint is három év kell ahhoz, hogy folyamatos működésnél a beruházott költség nullára fusson ki. Hangsúlyozták,

amennyiben a beruházási költséggel nem számolnak, úgy 2017-2018-ban az üzemeltetés 54,7 millió forintos nyereséggel zárult.

A közleményben arról is lehet olvasni, hogy a XIV. kerület a parkolási rendszer költségvetésének tervezésekor a hatályos fővárosi parkolási rendeletet vette figyelembe, amely a városligeti parkolást és az ahhoz tartozó tarifát is rögzítette,

a főváros azonban két hónappal a zuglói rendszer elindulása után módosította a városligeti parkolási szabályokat,

és ugyanott mérsékelte a hétköznapra érvényes parkolási díjakat. A városligeti fizetőparkolás 2017. november 5-i átalakítása miatt

Zuglónak havonta 11 millió forint bevételkiesése keletkezett a tervezetthez képest, ez éves szinten 132 millió forint.

A tarifacsökkentéssel keletkezett bevételkiesés havonta 10 millió forint, ez a csökkenés éves szintre vetítve 120 millió forint veszteséget okozott a kerületnek. Ehhez jött még az elmaradt pótdíj és egyéb, a behajtáshoz köthető bevétel, az elmúlt másfél év adatai alapján ez évente 130-150 millió forint között lehet.

Az önkormányzat szerint az elmaradt bevétel becsült mértéke 2018-ban 402 millió forint, ami tulajdonképpen az éves teljes bevétel harmada, tavaly ugyanis 1,1 milliárd forint volt a bevétel, ezért Várnai László állításai az önkormányzat szerint nem igazak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×