eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre

A hajléktalanügy és a nemzeti konzultáció is szóba került a parlamentben

A szociális ágazat béremelése, a Modern Falvak program és az európai parlamenti választás is szóba került az Országgyűlés napirend előtti felszólalásai között.

Azt követően, hogy parlament megemlékezett a közelmúltban elhunyt Molnár László volt kisgazda képviselőről, majd a szociális munka napjáról, Szabó Tímea a Párbeszéd részéről a szociális szférában dolgozók fizetésemeléséért emelt szót, illetve a kormány hajléktalan-politikáját is kritizálta. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára rámutatott, hogy idén már 230 ezer forintra emelkedett a szociális terület átlagfizetése.

A DK-s Vadai Ágnes azt kifogásolta, hogy míg Magyarországon a kormány lefaragja a lakástámogatási rendszereket, addig a Vajdaságban fejenként 3,3 millió forintot biztosítanak a határon túli magyar állampolgároknak. Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára válaszában a 2010 előtti szocialista kormányok által eszközölt megszorításokra emlékeztette a Házat, és azt kérte a DK-tól, hogy ne uszítsanak magyarokat magyarok ellen.

Korózs Lajos az MSZP részéről a szociális munka napja alkalmából az ágazat munkájának fontosságára hívta fel képviselőtársai figyelmét és maga is fizetésemelést sürgetett. Rétvári Bence ismét tiszteletét fejezte ki a szociális szféra dolgozói felé és aláhúzta, hogy a tavalyi évhez képest 48 ezer forinttal nőtt az ágazat átlagos keresete.

Hohn Krisztina az LMP képviselőjeként a Modern Falvak program részleteinek bejelentését kérte számon a kormánypártoktól, amire Tuzson Bence, a Miniszterelnökség közszolgálatért felelős államtitkára azzal felelt, hogy komplex programról van szó, amelyben a falvak népesség-megtartó erejének növelésére törekszenek.

A jobbikos Stummer János szintén a szociális dolgozók mellett állt ki, béremelést követelve számukra, amelyre Rétvári Bence megismételte, hogy a kormány mennyi többletforrást biztosított a terület számára az elmúlt években.

Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője az újabb nemzeti konzultáció elindítására hívta fel a képviselők figyelmét, amely a népesedési problémákra keresi a megfelelő választ. Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának családügyi államtitkára maga is fontosnak tartotta a kérdőív témáját és kérdéseit.

Hende Csaba, a Fidesz részéről az ENSZ által Görögországban a menekültek számára kiadott bankkártyák nyomán úgy látta, hogy a világszervezet és az Európai Bizottság is finanszírozza az illegális migrációt. Dömötör Csaba válaszában kiemelte, hogy a tavaszi lesz a legfontosabb az eddigi európai parlamenti választások közül.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×