eur:
409.3
usd:
374.53
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója (b2) Palkovics László innovációs és technológiai miniszter (j2), Volkmar Wenzel Németország budapesti nagykövete és Kelecsényi Attila hegesztési szakoktató a Siemens budapesti telephelyén 2018. augusztus 6-án. A duális szakképzés reformjára és az ezt előkészítő program indítására négy évre szóló partnerségi megállapodást kötött a minisztérium és a társaság.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Pilot-program a szakképzés átalakítására, a gépipar lesz az első

A Siemenssel karöltve alakítja át a kormány a duális szakképzést.

A duális szakképzés reformjára és az ezt előkészítő program indítására négy évre szóló partnerségi megállapodást kötött az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a Siemens. Az innovációs és technológiai miniszter elmondta: az itt szerzett tapasztalatokat figyelembe veszik a szakképzés szabályozásában.

A pilot program magában foglalja a pályaorientáció, a felvételi rendszer, a képzési tartalmak, a tanulói szerződési rendszer és a szakképzési vizsgarendszer fejlesztését. Kiterjed a szaktanárok és oktatók fejlesztésére, az ipar 4.0 folyamathoz tartozó képzések területére is - sorolta az innovációs és technológiai miniszter.

A 2018-22 között zajló központi programfejlesztésben és tesztelésben mintegy 40 iskola, 6500 tanuló és felnőtt, 400 tanár és vizsgatag vesz részt. A kísérleti képzés minden programelemet felölelő része 5 partneriskola legalább 200 tanulójával valósul meg.

Az első eredmények a gépipari ágazat képzéseiben jelennek majd meg.

Az előzetes becslések alapján 2 milliárd forint értékű projektre a megállapodás megkötése után a Siemens támogatási igényt nyújt be a Nemzeti Foglalkoztatási Alaphoz - mondta Palkovics László.

Dale A. Martin, a Siemens elnök-vezérigazgatója egyebek között arról beszélt, hogy,

a programban naprakész piaci szaktudást adnak át,

amely segíti a gazdaság és a társadalom fejlődését. Mint mondta, az ipar dinamikus fejlődése új fajta tudást igényel, és büszkék arra, hogy a magyar duális műszaki szakképzésben a Siemens élen jár. Olyan leendő kollégákat, munkavállalókat képeznek, akik a legfrissebb tudással rendelkeznek, és mindenütt megállják a helyüket - hangsúlyozta az elnök-vezérigazgató.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×