eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 6. szombat Csaba

Vezetőcserék az egészségügyi igazgatásban – lapszemle

A Magyar Idők szerint ellentmondások vannak Gyárfás Tamás legújabb vallomásában. Tavaly több mint 600 milliárd forinttal nőtt az adóbevétel a 2016-os adatokhoz képest – írja a Világgazdaság. A Népszava arról ír, hogy komoly vezetőcsere folyik az egészségügyi igazgatásban. Az elöregedő társadalom visszavetheti a nyugdíjas korú életszínvonalat – figyelmeztet a Portfolio. A Magyar Idők cikke szerint 10-15 százalékkal csökkenhet a Magyarországnak szánt kohéziós forrás. Még mindig kiugró a munkavédelmi szabálytalanságok aránya a magyar cégeknél – áll a Világgazdaság cikkében.

A Magyar Idők írása szerint ellentmondások fedezhetők fel Gyárfás Tamás legújabb vallomásában, aki azt mondta: csak 2008-ban jött rá, hogy Portik Tamás rögzíti kettejük beszélgetéseit. A sportvezető ügyvédje szerint ugyanakkor csak alkalmi kapcsolatban állt Portikkal. Gyárfás Tamás azt mondja: a beszélgetésekben semmi olyat nem mondott, amit ne vállalna.

A Világgazdaság cikkéből kiderül: tavaly több mint 600 milliárd forinttal nőtt az adóbevétel a 2016-os adatokhoz képest. A társaságiadó-bevétel ugyanakkor 58,2 milliárd forinttal elmaradt az előző évitől. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal tavaly csaknem 994 ezer végrehajtást indított el, a követelt tartozások összege meghaladta a 757 milliárd forintot.

A Népszava arról ír, hogy komoly vezetőcsere folyik az egészségügyi igazgatásban: a lap úgy tudja, az új emberi erőforrások minisztere a legtöbb középvezetőt felállította posztjáról. A lap információi szerint új struktúrában működik majd az ágazat irányítása. Így például lesz egy általános helyettes államtitkárság, ahová több terület tartozik majd, és ismét önálló háttérintézménnyé válik az Országos Tisztifőorvosi Hivatal.

A Portfolio összeállításából kiderül: az elöregedő társadalom visszavetheti a nyugdíjas korú életszínvonalat, ami Magyarországon akár azt is eredményezheti, hogy 2050-ig hét évvel kitolhatnák a nyugdíjkorhatárt. Emellett a munkaerőpiacon is jelentős változásra lenne szükség: például a nők munkaerő-piaci aktivitásának növelésével.

A Magyar Idők cikke szerint várhatóan 10-15 százalékkal csökkenhet a kohéziós forrás, amit Magyarország kapna az Európai Uniótól a következő hétéves költségvetési ciklusban. Az Európai Bizottság legfrissebb előterjesztése ugyanakkor a lehető legnagyobb, 24 százalékos elvonást irányozta elő. A lap által megkérdezett szakértő szerint még a 24 százalékos elvonás mellett is Magyarország lenne a felzárkózási támogatások hetedik legnagyobb haszonélvezője.

A Világgazdaság arról ír, hogy még mindig kiugró a munkavédelmi szabálytalanságok aránya a magyar cégeknél. Az idei első negyedévben a munkáltatók 71,5 százalékánál találtak szabálytalanságot, a hatóság közel 25 millió forint bírságot szabott ki. Egyre több állampolgári bejelentés is érkezik a munkahelyi körülmények miatt.

Címlapról ajánljuk
Ennek örülni fognak a piaci vásárlók: olcsóbb lett a gyümölcs és a zöldség is

Ennek örülni fognak a piaci vásárlók: olcsóbb lett a gyümölcs és a zöldség is

A nagybani piacon átlagban 15-20 százalékkal, a kiskereskedelemben pedig 10-20 százalékkal olcsóbb a gyümölcs és a zöldség idén, mint tavaly nyáron. Ennek részben az az oka, hogy itthon és Európa-szerte is sokkal jobb lett a termés, mint az előző két évben – mondta az InfoRádióban az MBH Bank Agrár- és Élelmiszeripari Üzletágának stratégiai elemzője.

Orbán Viktor Moszkvában: „azt akarta megtudni, merre van a békéhez vezető legrövidebb út”

Európának a béke a legfontosabb. A magyar EU-elnökség a következő félévet – az akkor végzendő munkát – békemissziónak tekinti - hangsúlyozta Orbán Viktor kormányfő a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel közös sajtótájékoztatóján pénteken Moszkvában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Ukrajna újjáépítésének és stabilizációjának sikere szorosan összefonódik a nemzetközi támogatás és a helyi reformok hatékonyságával. Az országnak stratégiai lépéseket kell tennie a gazdasági diverzifikáció, a humán tőke fejlesztése és az infrastrukturális modernizáció terén, hogy hosszú távú fenntartható fejlődést érjen el – vélik el a Centre for European Policy Studies kutatói, akiknek friss jelentése szerint a további nemzetközi, főként piaci befektetések legkomolyabb visszatartó ereje nem a háború, hanem a szükséges politikai reformok végrehajtása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×