eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
Egy szervezeten múlik a BKV-s megállapodás

Egy szervezeten múlik a BKV-s megállapodás

Két szakszervezet már elfogadta a BKV 12 százalékos béremelési javaslatát, az Egységes Közlekedési Szakszervezet viszont ragaszkodik a 15 százalékhoz. Nemes Gábor elnököt kérdeztük.

A szakszervezeti vezető azt mondta: arra vár, hogy a BKV mit reagál a 15 százalékos igényre. Szerinte

a 12 százalékról szóló megállapodás nem kezeli a munkaerőhiányt és nem állítja meg a fluktuáció csökkentését. 

Nemes Gábor elmondta azt is, hogy az érdekképviselet további, első sorban munkakörülményeket javító intézkedéseket szeretne elérni a BKV menedzsmentjénél, emellett a 13. havi fizetés alapjainak megteremtését. 

 Az érdekképviseleti vezető megerősítette, hogy

két szakszervezet, a Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetsége és a Városi Tömegközlekedési Szakszervezetek Szövetsége

elfogadta a bérmegállapodást

a közlekedési társasággal, ahogy arról korábban a Világgazdaság beszámolt. Eszerint 2018-ban, cafeteriával együtt akár 400 ezer forintra növekedhet a villamos- vagy buszvezetők fizetése a fővárosban.

Egy buszvezető, metró- vagy villamosvezető átlagosan bruttó 350 ezer forintot keresett 2017-ben túlóra nélkül. Kezdő buszvezetőt most 305 ezer forintért vesz fel a fővárosi cég.

Nemes Gábor az InfoRádiónak megismételte, hogy

óriási a fluktuáció a BKV-nál, 250 buszvezető és 50-80 villamosvezető hiányzik, ezért sok a túlóra.

Közben a 3-as metró pótlása miatt pluszterheket, túlórákat kell ellátniuk a dolgozóknak. További kihívás az új járművek érkezése, bizonyos vonalak meghosszabbítása esetén a feladatok ellátása.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×