eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
Obama-tanácsadókkal erősített Gyurcsány Ferenc pártja

Obama-tanácsadókkal erősített Gyurcsány Ferenc pártja

Újabb párt jelentette be, hogy külföldi kampánytanácsadóval készül a jövő évi választásokra. A Demokratikus Koalíció munkáját az Obama-kampányok tanácsadói segítik.

Közleményben jelentette be a Demokratikus Koalíció, hogy szerződött a Smoot Tewes Group nevű amerikai tanácsadó céggel a 2018-as tavaszi választásokra vonatkozó kampánystratégiájuk kialakításához. Mint írják: ez a cég az egyik legelismertebb amerikai demokrata tanácsadó társaság, amelyet a győztes Obama-kampányok legfontosabb alakjai alapítottak, mint Julianna Smoot, az Obama-alapítvány igazgatótanácsának tagja, Paul Tewes, az Obama-kampány önkéntesekért felelős szervezője, illetve Dan Kanninen, a cég kampányokért felelős társtulajdonosa. A megbízási díj havi 10 ezer euró, melyet a DK saját költségvetéséből finanszíroz – tette hozzá a Demokratikus Koalíció.

Nem a DK azonban az egyetlen magyarországi párt, amely külföldi kampánytanácsadókkal készül a jövő évi megmérettetésre. Az LMP nemrég szerződött Ron Werber izraeli kampánytanácsadóval, aki korábban az MSZP-t segítette. Szél Bernadett, az LMP nemrég megválasztott miniszterelnök-jelöltje korábban az InfoRádió Aréna című műsorában erről a következőket mondta.

"Nekünk van egy megrendelésünk a tanácsadók irányába, hogy milyen kampányt szeretnénk. Magyarországon a demokratikus tér szűkül, a demokratikus nyilvánosság tere is szűkül, azt látjuk, hogy nagyon nehéz elérni választópolgárokat, kemény munkára vagyunk felkészülve. Utcai jelenlétre van szükség, aktivistahálózatra van szükség, a tagjainknak egy olyan rendszerre van szükségünk, amely képes hatékonyan elérni a választópolgárokat" - mondta Szél Bernadett.

A Magyar Nemzet legutóbbi összeállítása alapján hivatalosan a DK-n és az LMP-n kívül egyik párt sincs kapcsolatban külföldi kampánygurukkal, ám a lap forrásai szerint nehezen elképzelhető, hogy a Fidesz Arthur Finkelstein halála után megszakított minden kapcsolatot a külföldi tanácsadókkal, így például az izraeli kampányguru amerikai kollégéájával, George Birnbaummal.

Megkeresésünkre a kormánypárt kommunikációs igazgatója úgy fogalmazott, hogy politikusaik és munkatársaik rendszeres résztvevői az Európai Néppárt kampányszakmai tanácskozásainak. Európai partnereik mellett pedig hosszú évek óta állandó és jól működő munkakapcsolatban vannak az amerikai Republikánus Párt számos kampánytanácsadójával és szakemberével, ám azt Hídvéghi Balázs nem részletezte, hogy pontosan kivel.

A Jobbik sajtófönöke hívásunkra aláhúzta, hogy pártja csak hazai szakemberekkel dolgozik, az MSZP sajtófőnöke, Nyakó István pedig a Magyar Nemzet kérdésére válaszolta azt, hogy pártja környékén nincs külföldi tanácsadó, és nem is tervezik, hogy leigazolnak valakit.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×