„A tömegben felbukkantak kormányellenes jelszavak. Azok között, akik kint vannak a tüntetésen, nyilván
vannak olyan, a kormánnyal nem szimpatizáló, és kifejezetten a kormányt nem kedvelő tüntetők, akiknek jó apropó, hogy politikai véleményt mondhassanak a kormányról.
Ezért gondolom azt, hogy ez egy politikailag is motivált tüntetés vagy tüntetéssorozat” - fogalmazott a Századvég vezető elemzője.
Arra a kérdésre, hogy lehet-e ennek politikai haszna, Lánczi Tamás úgy válaszolt: még nagyon az elején vagyunk az ügynek, ezért nagyon nehéz ebben a pillanatban bármilyen érvényes megállapítást tenni.
„Majd a közvéleménykutató cégek meg fogják mérni, hogy gyakorol-e hatást az ügy bárminek a népszerűségére, ám a kutatások eredményét nem szeretném megelőlegezni” - tette hozzá a vezető elemző.
„Az viszont biztos, hogy az ellenzéki pártoknak nem jön jól a CEU-tüntetés”
- jelentette ki Lánczi Tamás.
Indoklásként hozzátette: „nem valamelyik ellenzéki erő szervezi a tüntetést, hanem alapvetően a Soros Györgyhöz köthető CEU és az ahhoz köthető szervezetek szervezték, vagy ahhoz kapcsolódtak a tüntetők.”
„Nem azt akarom állítani, hogy aki ott volt, azt Soros György személyesen fogta kézen és vitte oda, de mégiscsak olyan tüntetésről beszélünk, ami nem valamelyik magyarországi ellenzéki erőnek a szervezésében valósul meg” - tette hozzá.
„Ilyen szempontból a magyarországi ellenzéki pártok ennek a kárvallottjai, nem profitálnak ebből,
miközben az esetleges kormánnyal szembeni ellenérzéseket ez a tüntetés és ezek a szervezetek csatornázzák be” - véli a Századvég vezető elemzője.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!