„Úgy látom, hogy a kormány elkövette azt a hibát, amit a netadós tüntetés kapcsán is elkövetett: rálépett a középosztály kis lábujjára.
A középosztály pedig úgy gondolta, hogy ismét kimegy az utcára. Ennek nyilván a CEU okozója volt, de valójában az oktatásért és a jövőjükért tüntettek a fiatalok” - véli Pulai András.
A Publicus Intézet ügyvezetője szerint a kérdés az, hogy ez meddig fog eszkalálódni.
„Ha Áder János nem fogja aláírni az ügyet, és az Alkotmánybíróság fog erről dönteni, akkor egy kicsit alábbhagy a lendület.
De ha a politikai gépezet megy előre, és elkezdi bedarálni az ügyet, akkor benne van, hogy ugyanez a fiatal, lendületes csoportosulás újra kimegy az utcára, adott esetben még nagyobb számban” - vetítette előre Pulai András.
A Publicus Intézet ügyvezető igazgatója úgy látja, a Fideszt ez a tömeg tudja megállítani.
„Erre eddig három példa volt: az olimpia elleni népszavazás kérdése, a vasárnapi boltbezárás, és a netadós tüntetés” - emlékeztetett Pulai András.
„Ha valaki ebből hasznot tud húzni, akkor az a baloldali ellenzék valamelyik pártja lesz. A témában a baloldali ellenzék tud érdemben megnyilatkozni, míg a Jobbik mintha ebben a kérdésben is vákuumba, légüres térbe került volna” - mondta a Publicus Intézet ügyvezető igazgatója.
Azokra a hírekre reagálva, hogy a kormánypárti sajtó megnyilvánulásai szerint a tüntetés mögött Soros György áll, Pulai András úgy reagált:
„a Fidesz a saját médiáját akkor tudja jól használni manipulációs célokra, ha csak nagyon kicsit torzít a valóságon, és csak egy kicsit ferdíti el a tényeket.
Amikor nagy hazugságokat mondanak, az nem segíti a céljukat, hanem kontraproduktív”.
A Publicus Intézet ügyvezető igazgatója úgy látja, ez nem tudja befolyásolni azokat a tüntetőket, akik kint vannak az utcán, vagy távolról követik az eseményeket.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!