A kutatóintézet igazgatója elmondta, hogy
csak nagyon minimális változások vannak a pártpreferenciákban:
a Fidesz támogatottsága hónapok óta nagyon kicsi amplitúdóval hullámzik, csak egy-egy százalékot szokott emelkedni-csökkenni.
„Most éppen egy százalékpontot csökkent, de stabil az előnye: 26 százalékon áll a népesség egészének támogatottságát tekintve” - részletezte Závecz Tibor.
„Az MSZP negyedik hónapja 12 százalékos, amivel most egy hajszállal megelőzi a Jobbikot. A Jobbik támogatottsága a tavalyi év utolsó negyedévében még stabilan 12-13 százalékon volt, azóta azonban araszolgat lefelé, most éppen 10 százalékon van” – folytatta a kutatóintézet igazgatója.
Hozzátette, hogy a többi pártnál sincsenek nagy változások. A DK, az LMP a szokásos 5, illetve 3 százalékos támogatottságot hozza. Emellett nagyon sok 1 százalékos párt van: a Kétfarkú Kutya Párt, az Együtt, a Liberálisok.
„Most volt először a választható pártok listáján a Momentum, aminek szintén 1 százalék körüli a támogatottsága”
- közölte Závecz Tibor.
Hozzátette: „Most éppen nem éri el az 1 százalékos szintet, de a korábbi hónapok adatai alapján ide sorolhatjuk a Párbeszédet is.”
A kutatóintézet igazgatója összességében úgy látja, hogy eléggé széttagolt és sokféle a magyar politikai paletta sok-sok kis támogatottságú erővel.
Závecz Tibor úgy látja, hogy
egyelőre nem változtatta meg gyökeresen sem az olimpiaellenes aláírásgyűjtés, sem a pályázat visszavonása a pártpreferenciákat.
„Azt lehetett gondolni, hogy a Momentum berobbanása egy kicsit átszínezi majd a politikai mezőnek azt a részét, ahol ezek a kis pártok vannak. Hiszen alapvetően ott lehetnek olyan gondolkodású emberek, akiknek a szavazatát a Momentum el tudja venni. Ilyen szempontból az LMP-re például a Momentum veszélyes lehet, de ennek egyelőre nincsenek jelei. Pár hónap elteltével jobban kikristályosodhat majd a kép” - közölte a Závecz Research Kutatóintézet igazgatója.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!