eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre

Ez a helyzet Soros egyetemén - válaszolt a CEU

Közleményben cáfolta a Közép-Európai Egyetem a Magyar Idők értesülését, amely szerint magyar nemzetiségű oktatókat bocsátanak el az intézménytől egy átszervezés keretében.

Pénteken írta meg a Magyar Idők, hogy értesülése szerint a Soros György által alapított Central European University Business School magyar tanárai az intézmény rektorához fordulnak, ugyanis az üzleti képzéseket kínáló intézmény szinte összes főállású magyar tanárát elbocsátották. Mint írták, az érintetteket még tavaly októberben tájékoztatták arról, hogy az intézmény összeolvad a közgazdasági tanszékkel, ez pedig pozíciók megszűnésével jár. A vezetőség költséghatékonysággal indokolta az átszervezést.

A cikk szerint 17 oktatót már elbocsátottak, de várhatóan még további kollégáknak is felmondanak a következő hónapokban.

A Közép-Európai Egyetem megkeresésünkre közleményben reagált. Az intézmény a globálisan tapasztalható átalakulásra és a változó hallgatói igényekre adott válaszként új tanszéket hoz létre, amely összehangolja az említett Üzleti Iskola és a Közgazdaságtudományi tanszékük erősségeit. Bizonyos képzési formák tehát megszűnnek, másokat bővítenek és újakat is létrehoznak, ám a közlemény cáfolta a Magyar Idők állítását, amely szerint az átalakítás a magyar nemzetiségű oktatókat diszkriminatívan érintő elbocsátásokkal járna. A CEU új tanszéke egyaránt alkalmaz magyar és más nemzetiségű oktatókat, emellett az az állítás is téves, hogy az egyetem kevesebbet fizetne a magyar oktatóknak, mivel az oktatóik fizetését egyetemi rangjuk, képzettségük és tapasztalatuk alapján határozzák meg – tette hozzá az intézmény közleménye.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×