Pénteken írta meg a Magyar Idők, hogy értesülése szerint a Soros György által alapított Central European University Business School magyar tanárai az intézmény rektorához fordulnak, ugyanis az üzleti képzéseket kínáló intézmény szinte összes főállású magyar tanárát elbocsátották. Mint írták, az érintetteket még tavaly októberben tájékoztatták arról, hogy az intézmény összeolvad a közgazdasági tanszékkel, ez pedig pozíciók megszűnésével jár. A vezetőség költséghatékonysággal indokolta az átszervezést.
A cikk szerint 17 oktatót már elbocsátottak, de várhatóan még további kollégáknak is felmondanak a következő hónapokban.
A Közép-Európai Egyetem megkeresésünkre közleményben reagált. Az intézmény a globálisan tapasztalható átalakulásra és a változó hallgatói igényekre adott válaszként új tanszéket hoz létre, amely összehangolja az említett Üzleti Iskola és a Közgazdaságtudományi tanszékük erősségeit. Bizonyos képzési formák tehát megszűnnek, másokat bővítenek és újakat is létrehoznak, ám a közlemény cáfolta a Magyar Idők állítását, amely szerint az átalakítás a magyar nemzetiségű oktatókat diszkriminatívan érintő elbocsátásokkal járna. A CEU új tanszéke egyaránt alkalmaz magyar és más nemzetiségű oktatókat, emellett az az állítás is téves, hogy az egyetem kevesebbet fizetne a magyar oktatóknak, mivel az oktatóik fizetését egyetemi rangjuk, képzettségük és tapasztalatuk alapján határozzák meg – tette hozzá az intézmény közleménye.