eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória

Földváryné Kiss Réka: "Ez nagyon messze van az igazságszolgáltatástól"

Az 1956-os forradalmat és szabadságharcot követő megtorlás halálos ítéleteinek többségét nem jogot végzett bírók mondták ki - húzta alá Földváryné Kiss Réka. A Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnökével készült teljes beszélgetést ma este hallgathatják meg az InfoRádió Aréna című műsorában.

A korábbi ügyészi és bírói kar az 1956-os forradalom és szabadságharc után nem volt kész arra, hogy levezényelje a megtorlásokat – olvasható a Kúria, a Legfőbb Ügyészség és a Nemzeti Emlékezet Bizottsága által nemrég nyilvánosságra hozott kutatásban.

"Ezek között a pályaképek között van olyan, akit polgári bíróként akarnak büntetőügyekbe belevinni és végigcsináltatni vele a megtorlást és próbál kibújni és azt mondani, hogy én ebben járatlan vagyok, nem vagyok felkészült, nem tudok ebben részt venni és elbocsájtják és vannak bizony olyanok, akik végig csinálják az '50-es éveket, nagyon súlyos ítéleteket hoznak, tehát benne vannak a törvénysértésekben és mégis azt mondják, hogy nem" - mondta Földváryné Kiss Réka.

Az ügyészeknél hasonló volt a helyzet, tehát az '56-utáni megtorlásokban résztvevő bírák és ügyészek többségének nem volt jogi diplomája – tette hozzá a Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnöke.

"A legtöbben egy  úgynevezett bírói-ügyészi akadémiát végeznek. Ez egy hathetes politikai gyorstalpaló meg egy tíz hónapos képzés, tehát nincs egy év, ami alatt ezek a sokszor érettségivel sem rendelkező emberek bekerülnek a jogszolgáltatásba, nem mondok igazságszolgáltatást, mert ez nagyon messze volna attól" - hangsúlyozta Földváryné Kiss Réka.

A teljes beszélgetést pénteken este 6 órától, az InfoRádió Aréna című műsorában hallgathatják meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×