eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia

Kormányszóvivő: védelemre nem szoruló migránsok ne tehessék be a lábukat Európába

A kormány célja, hogy senki ne lépjen illegálisan Európába; olyan migránsok, akik nem szorulnak valóban védelemre, ne tehessék be a lábukat a kontinensre - jelentette ki a kormányszóvivő.

Kovács Zoltán az M1 műsorában azt mondta, hogy ezért javasolták a schengeni rendszer reformját, a Schengen 2.0-t, amellyel "egyre többen értenek egyet".

A kormányszóvivő közölte: ma Európában ott húzódik a valódi választóvonal a tagállamok között, hogy betartják-e a közös határvédelmi szabályokat, vagy sem. Úgy fogalmazott, hogy ez "a szolidaritás mértékegysége".

A kormány olyan Európát szeretne, amelyben erős tagállamok hoznak döntéseket az őket érintő alapvető kérdésekben, például abban, hogy a lakosság kivel akar együtt élni a következő évtizedekben, évszázadokban. Ezért soha nem volt még aktuálisabb egy népszavazás a kötelező betelepítési kvótáról, amelynek eredményét elképzelhetetlen, hogy figyelmen kívül hagyja az unió - mondta.

Kovács Zoltán szerint bár most nem látványos Magyarországon az illegális bevándorlás, csupán "hamis biztonságtudatuk" van az embereknek, a migrációs "áradat" ugyanis továbbra is folyik Európa felé.

Megjegyezte: más országok - például az Egyesült Államok vagy Ausztrália - "tudtak gondoskodni a saját biztonságukról", törvényes és ellenőrzött keretek között tartják a bevándorlást.

Kovács Zoltán a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában szerdán "hajmeresztőnek" nevezte a Financial Times keddi értesülését, amely szerint az Európai Bizottság reformterveinek értelmében migránsonként 250 ezer eurós (majdnem 80 millió forintos), bírságjellegű "díjat" fizetnének azok az uniós tagállamok, amelyek nem akarnak befogadni más tagországokból áttelepített menekülteket. A kormányszóvivő úgy fogalmazott, hogy ezzel "zsarolnák" a tagállamokat.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×