eur:
394.85
usd:
356.49
bux:
73003.59
2024. szeptember 14. szombat Roxána, Szeréna

"Tíz-húsz évet visszamentünk az időben"

A gyógyászati segédeszközökre fordított pénzösszeg, és a támogatási kulcsok emelését kéri a kormánytól több betegszervezet és az orvostechnikai eszközöket gyártók illetve forgalmazók. Az Egészségügyi Minisztérium szerint szükséges a korrekció, a tárca szakállamtitkára mihamarabbi megoldást ígért.

A gyógyászati segédeszközök támogatásának decemberi csökkentésével a betegek terhei a többszörösére emelkedtek a betegszervezetek képviselői szerint.

Az orvostechnikai eszközök gyártóinak és forgalmazóinak szövetsége úgy becsüli: a betegek éves költsége 100-150 ezer forinttal emelkedett.

Hornyák László a szervezet elnöke azt mondta: a legnagyobb gond, hogy az ellátás ellehetetlenült, illetve, hogy a reform céljaival az intézkedések alapvetően ellentétesek.

"Nagyon sok beteg küzd krónikus sebekkel. Ezekre nagyon korszerű kötszerek vannak, vízalapú, hidroaktív kötszercsalád, ami hatalmas áttörés volt, hiszen a beteg például zuhanyozni tud a sebbel. A betegek a támogatás változása után ezt nem tudták megvenni. Gyakorlatilag 10-20 évet visszamentünk az időben, amikor csak a pólya volt, ami ha megszárad, beleszárad a sebbe. Nagyon sok területen nem bírták kifizetni" - fogalmazott Hornyák László.

Baraczka Mariann, az egészségügyi minisztérium szakállamtitkára elismerte, hogy korrekcióra szükség van, az lnfoRádió kérdésére elmondta: a december óta 70 és 50 százalékra csökkentett 85 százalékos támogatáson változtatnak. Egyes termékeknél emelik a kulcsokat.

"Gőzerővel számolunk. Minden támogatás növelés a forgalom növekedésével jár együtt. Ezt be kell kalkulálni a végösszegbe. Nekünk is az a célunk, hogy ott nőjön a támogatás, ahol az ténylegesen szükséges" - mondta Baraczka Mariann.

A betegszervezetek szerint a támogatási kulcsok csökkentése a fogyatékkal élőket és a megváltozott munkaképességűeket sújtja a leginkább.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A hatalmi versengés színtere lett a mélytengeri bányászat, felforgathatja a világot

A hatalmi versengés színtere lett a mélytengeri bányászat, felforgathatja a világot

Ahogy a világban terjednek a szén-dioxid-kibocsátást csökkenteni hivatott zöld technológiák, az előállításukhoz szükséges kritikus fontosságú ásványok iránti igény is nő. Bányászatuk egyre drágább, lelőhelyeik pedig néhány országban koncentrálódnak, ami kockázatot jelent a globális ellátás szempontjából. Sokak szerint a megoldás a tengerek mélyén keresendő, a világ óceánjainak és tengereinek fenekén ugyanis nagy mennyiségben találhatók kritikus ásványok. A formálódó mélytengeri bányászat ezen ásványkincsek kiaknázását célozza, azonban e tevékenység megítélése – noha még el sem kezdődött – rendkívül ellentmondásos.

Romániában már több halálos áldozata van az esőzéseknek

Az ítéletidő Galac megye 19 települését érintette.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.16. hétfő, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője
Lesújtó képet festettek a magyar oktatási rendszerről

Lesújtó képet festettek a magyar oktatási rendszerről

Az OECD friss "Education at a Glance" jelentése részletes áttekintést nyújt a tagországok oktatási rendszereiről. A jelentés szerint Magyarországon a középfokú végzettség nélküli felnőttek jelentős hátrányban vannak a munkaerőpiacon. Ráadásul akiknek a szülei nem rendelkeznek középfokú végzettséggel, nagyon kis eséllyel szereznek diplomát. A jelentés rávilágít, hogy az oktatási rendszer finanszírozása Magyarországon alacsonyabb szinten áll az OECD átlagához képest. Megállapítják, hogy itthon – csakúgy mint sok más országban – komoly pedagógushiány van.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×