eur:
394.85
usd:
356.49
bux:
73003.59
2024. szeptember 14. szombat Roxána, Szeréna

Tízmilliárd forintba kerülhet az uniós elnökség Magyarországnak

Noha csak 2011 második felében lesz magyar elnöksége az Európai Uniónak, az előkészületeket már most megkezdték. A Külügyminisztérium szakállamtitkára az InfoRádiónak elmondta: noha továbbra is hathavonta váltják egymást az országok, immár másféléves programokat dolgoznak ki az Unióban - azaz az elnökségben egymást követő három államnak együtt kell működnie.

Nincs még logója a 2011-es magyar Uniós elnökségnek. A Külügyminisztérium szakállamtitkára az Inforádiónak azt mondta: noha már folynak az előkészületek, ezzel a kérdéssel egyelőre még nem foglalkoztak. Iván Gábor szerint bőven van még idő a döntésre, és szerinte ezt 2009-ben teszik meg az illetékesek.

A Külügyminisztérium szakállamtitkára emlékeztetett arra, hogy most már az Unió másféléves elnökségi programokat készít, így Magyarországnak majd a spanyolokkal és belgákkal kell szorosan együttműködnie. Iván Gábor elmondta, hogy Budapest túl van már az első egyeztetéseken.

"Néhány csomópont már most látható, ahol szeretnénk előrébb vinni a közös ügyet. Ilyen a költségvetés kérdése, hiszen 2010-re éppen túl leszünk a 2008-2009-ben esedékes felülvizsgálaton és vélhetően a magyar elnökség alatt megindul a 2014-től kezdődő többéves pénzügyi keretek vitája" - mondta Iván Gábor.

A szakállamtitkár a költségekről szólva azt mondta: vizsgálódtak már arról, hogy mennyibe kerülhet egy féléves elnökség. És nagyon különböző adatokat kaptak - tette hozzá Iván Gábor.

"Negyventől hatvan-nyolcvan millió euróig sokféle számmal lehet találkozni. Nehéz ezt most még megmondani, de a nagyságrend látszik: mintegy 10 milliárd forint körül mozog majd a költség" - fogalmazott a szakállamtitkár.

A féléves elnökséghez kapcsolódó munkák elvégzésében a köztisztviselői bázisra alapoznak. Iván Gábor ugyanakkor elképzelhetőnek nevezte, hogy bizonyos esetekben külsős szakembert kell majd alkalmazniuk.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A hatalmi versengés színtere lett a mélytengeri bányászat, felforgathatja a világot

A hatalmi versengés színtere lett a mélytengeri bányászat, felforgathatja a világot

Ahogy a világban terjednek a szén-dioxid-kibocsátást csökkenteni hivatott zöld technológiák, az előállításukhoz szükséges kritikus fontosságú ásványok iránti igény is nő. Bányászatuk egyre drágább, lelőhelyeik pedig néhány országban koncentrálódnak, ami kockázatot jelent a globális ellátás szempontjából. Sokak szerint a megoldás a tengerek mélyén keresendő, a világ óceánjainak és tengereinek fenekén ugyanis nagy mennyiségben találhatók kritikus ásványok. A formálódó mélytengeri bányászat ezen ásványkincsek kiaknázását célozza, azonban e tevékenység megítélése – noha még el sem kezdődött – rendkívül ellentmondásos.

Romániában már több halálos áldozata van az esőzéseknek

Az ítéletidő Galac megye 19 települését érintette.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.16. hétfő, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője
Lesújtó képet festettek a magyar oktatási rendszerről

Lesújtó képet festettek a magyar oktatási rendszerről

Az OECD friss "Education at a Glance" jelentése részletes áttekintést nyújt a tagországok oktatási rendszereiről. A jelentés szerint Magyarországon a középfokú végzettség nélküli felnőttek jelentős hátrányban vannak a munkaerőpiacon. Ráadásul akiknek a szülei nem rendelkeznek középfokú végzettséggel, nagyon kis eséllyel szereznek diplomát. A jelentés rávilágít, hogy az oktatási rendszer finanszírozása Magyarországon alacsonyabb szinten áll az OECD átlagához képest. Megállapítják, hogy itthon – csakúgy mint sok más országban – komoly pedagógushiány van.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×