eur:
390.67
usd:
359.67
bux:
73174.1
2024. július 29. hétfő Flóra, Márta

Nyolcvan tonna élelmiszert foglaltak le

Csaknem 80 tonna élelmiszer forgalmazását tiltották meg az agrártárca Állategészségügyi és Élelmiszer-ellenőrző Szolgálatának szakemberei. A hatóság december elseje óta 2671 üzletben és más elárusító helyen végzett kiemelt ellenőrzést.

A szolgálat közleménye szerint összesen 25 millió 700 ezer forint minőségvédelmi bírságot szabtak ki a különböző szabálytalanságok miatt.

Csongrád megyében mintegy 90 ezer kilogramm savanyúságot foglaltak le egy illegális üzemben, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében pedig 1 tonna pisztácia forgalomba hozatalát tiltották be, mert annak mikotoxin tartalma többszöröse volt a megengedett értéknek.

Az egészségügyi miniszter a kormányszóvivői tájékoztatón arról számolt be, hogy az ÁNTSZ több mint 27 millió forint bírságot szabott ki az ünnepek előtti ellenőrzések során.

Rácz Jenő közölte: a legtöbb probléma a termékek tárolásával, a hűtőkapacitással és a helyben készített, lejárt minőségű termékek árusításával volt.

Címlapról ajánljuk
„Ez a kudarc segít, megpofozták magukat” – Szilágyi Áronék a csapatversenyre készülnek
Párizsból jelentjük

„Ez a kudarc segít, megpofozták magukat” – Szilágyi Áronék a csapatversenyre készülnek

A férfi kardozók egyéni versenyében megtapasztalt csalódások feltüzelhetik a magyarokat a szerdai csapatversenyre – mondta a csapat edzője, Navarrete József, aki elárulta, hogyan folytatódik a felkészülés, és mi lesz most a legfontosabb teendő szerdáig.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.29. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
Gyengén muzsikálhat a magyar gazdaság

Gyengén muzsikálhat a magyar gazdaság

Ellentmondásos folyamatok zajlanak a magyar gazdaságban a Portfolio által megkérdezett közgazdászok szerint. A GDP-növekedés meghaladhatta a 2%-ot (nyers adatok alapján) az előző év azonos időszakához képest, ez azonban nagyrészt a bázishatás eredménye, ugyanis a tavalyi recessziós időszakban április és június között mérték a legnagyobb visszaesést. A kormány lassabb, 1,5-2% közötti növekedést vár. Ennek tükrében pedig már nem meglepő, hogy az idei év első három hónapjához képest gyengén teljesíthetett a magyar gazdaság, a kabinet várakozása stagnáló negyedéves GDP-adattal konzisztens.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×