eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Boris Johnson brit miniszterelnök sajtótájékoztatót tart a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos intézkedésekről Londonban 2021. április 5-én.
Nyitókép: MTI/AP/PA/Stefan Rousseau

Az első oltás tömeges beadása után nyitottak a britek

Az első beadott oltással jól állnak, a mintegy 67 millió lakosból 31,8 millióan már megkapták az első adagot. Erre alapozva megkezdték a nyitást, a járványhelyzet így is nagyot javult az év eleje óta.

Az angol egészségügy a koronavírus jelentkezésekor azonnal lépett és – ellentétben az Európai Unióval – már ez év elején megfelelő mennyiséget vásárolt a Pfizer oltóanyagából. A nyolcvan éven felüliek megkapták az első oltást. A másodikat előírás szerint három héttel később kellett volna beadni minden időskorúnak, de az illetékesek úgy döntöttek, hogy – mivel már az első adag bizonyos védelmet biztosít – a második dózis teljes körű beadását későbbre, az első utáni 12. hétre halasztják. A hivatalos brit kormányzati koronavírus-portál adatai szerint április 8-án a mintegy 67 millió brit állampolgár közül 31,8 millióan vették fel az első oltást, azaz a lakosság mintegy 47%-a. A második adagot jóval kevesebben, mintegy 6,1 millióan kapták meg közülük, (azaz lakosságarányosan 9,1% a két oltással rendelkezők aránya).

A halasztás mellett szólt az első oltás adta védelem mellett, hogy szigorú járványügyi korlátozásokat vezettek be, de legfőképp az, hogy a tömeges első oltással elért védettség által visszaszorítható a ragály terjedése, és erre alapozva meg tudták kezdeni a fokozatos nyitást.

A rendelkezésre álló szérumállománnyal így több lakost lehetett beoltani, nemcsak időseket, hanem például a pedagógusokat. Ez több helyről nemtetszést váltott ki. A jelek egyelőre kedvezőek: az iskolák megnyitása ellenére a január végi több mint kétmillióról közel 300 ezerre csökkent az aktív esetek száma az Egyesült Királyságban, és Boris Johnson miniszterelnök nem kíván változtatni a védekezés módján vagy időrendjén.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Szépen zárt Amerika

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×