eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
A 2020. április 28-án közreadott légifelvételen az easyJet, a Ryanair és a Lufthansa légitársaságok repülőgépei a berlini Schönefeld repülőtéren április 23-án. A légitársaságok a koronavírus-járvány kapcsán bevezetett utazási korlátozások miatt nem indítják járataikat.
Nyitókép: MTI/EPA/Oliver Lang

Tényleg lehet nézegetni a nyári repülőmenetrendet - már ahol

Bár a brit kormány igyekszik hűteni a lakosok várakozásait, a diszkont légitársaságok bíznak abban, hogy a nyáron beindulnak a külföldi utak. Portugália, Spanyolország és Görögország már jelezte, hogy fogadná a briteket.

Lesz-e nyaralás a brit lakosoknak az idén? Ez jár sokak fejében, mivel továbbra is sínen van a brit karanténnyitási terv – annak ellenére, hogy Európában már a Covid-19 harmadik hullámáról beszélnek.

Az optimisták közé tartozik – nyilván, mivel a saját érdekeit nézi – Michael O’Leary, a Ryanair szabadszájú főnöke. O’Leary diszkont légitársasága most arra fogadott, hogy lesz külföldi nyaralás.

„Az európai országok és Nagy-Britannia

a médiahisztéria ellenére

júniustól feloldja az emberek házi őrizetét” – magyarázta a Sky Newsnak, amikor bejelentette, hogy cége a nyártól 26 új útvonalat nyit meg.

Mindezt arra alapozza, hogy szerinte az Európában megugrott Covid-fertőzések ellenére a britek elutazhatnak külföldre. O’Leary az oltási program sikerére és arra alapozza bizalmát, hogy Görögország, Spanyolország és Portugália már jelezte: megnyitja kapuit a brit turisták előtt – még akkor is, ha a jövő héttől várhatóan törvény tiltja, hogy valaki nyaralni utazzon el brit földről és a rendelet kijátszóit 5000 fontos büntetéssel sújthatják.

O’Leary azt állította, hogy a Ryanair már visszatérítette a tavalyi karanténok során meghiúsult utak árát, és most már 24 óra alatt reagál a visszatérítési kérelmekre.

Szerinte 50 százalék az esély arra, hogy a nyáron lehet már utazni. A brit kormány „globális utazási akciócsoportja” most mérlegeli, hogy április 5-én javasolja-e a külföldi utak engedélyezését. Ha ez megtörténik, akkor várhatóan május 17-től lehet utazni – bár az elmúlt napokban a politikai vezetők igyekeztek lehűteni a várakozásokat.

Boris Johnson miniszterelnök arról beszélt, hogy Nagy-Britanniára is lecsaphat a harmadik Covid-hullám,

a Mr. Lockdownként is emlegetett Matt Hancock egészségügyi miniszter pedig nem volt hajlandó egyértelműen állást

foglalni arról, hogy lesz-e az idén külföldi vakáció.

A nagy-britanniai lakosok viszont a kormány óvatoskodása ellenére a bankkártyájukkal szavaztak: az utazási cégek szerint megugrott a foglalások száma.

A Ryanair mellett a magyar érdekeltségű WizzAir is agresszíven reklámozta a nyári utakat az elmúlt időszakban. Mindkét légicég utasforgalma drámai módon visszaesett a pandémia nyomán. A Ryanair 95 százalékkal kevesebb utast szállított februárban, mint egy éve, a WizzAirnél az esés 87 százalék volt. A Wizz ugyanakkor nemrég nyitotta új központot Szarajevóban és Palermóban, a walesi Cardiffban pedig új karbantartócentrumot állított üzembe.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×