eur:
411.25
usd:
393.18
bux:
79656.96
2024. november 22. péntek Cecília
Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke, Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter, Novák Katalin, a Fidesz alelnöke, Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója és Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere (b-j) a párt választási eredményváró rendezvényén a Bálna Budapest rendezvényközpontban az országgyűlési képviselő-választás napján, 2018. április 8-án.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Eltérő vélemények a magyar választásokról Szlovákiában

Több szlovák politikus is gratulált Orbán Viktornak a választásokon aratott győzelméhez. A koalíciós képviselők véleménye szerint a miniszterelnök olyan politikával nyerte el a magyar állampolgárok bizalmát, amely megvédi a magyarok érdekeit. Az ellenzék azt hangsúlyozza, hogy a Fidesz gyűlöletkampányt folytatott, és felteszi a kérdést, hogy hasonló irányvonalat követ-e majd a szlovák politikai elit.

Szlovákia bízik a Magyarországgal való nyílt és konstruktív együttműködés folytatásában mind a V4-ek csoportjában, mind az Európai Unión belül – áll a szlovák külügyminisztérium által kiadott nyilatkozatban. Ľuboš Blaha, a külügyi bizottság smeres képviselője a két ország közti kapcsolatok javulását várja. „Orbán Viktor impozáns győzelme felerősíti a kvótákkal szembeni ellenállást és a liberális nyugat-európai modell elutasítását” – tette hozzá Blaha.

Jaroslav Paška, a Szlovák Nemzeti Párt alelnöke úgy véli, Orbán Viktornak sikerült meggyőznie a választókat arról, hogy az ő érdekükben cselekszik. „Megmutatta, hogy határozottan ki tud állni az országért, amit irányít az olyan konfliktusos időkben is, mint a mostani. A magyar választók egy része arról is meg van győződve, hogy a magyar gazdaság növekszik” – fogalmazott a kormánypárti képviselő.

Az ellenzéki Martin Klus azonban úgy látja, a Fidesz a győzelmet a félelem faktor jó alkalmazásának köszönheti. Az SaS képviselője attól tart, hogy a magyar példa ragadós lesz. „A Soros Györggyel való ijesztgetése ennek ékes példája” – utalt rá a liberális politikus.

Hasonló véleményt fogalmazott meg Cséfalvay Katalin, a parlament külügyi bizottságának hidas elnöke is. Szerinte a magyarországi választási kampány jó példája volt annak, hogy melyik az az irány, amelyet Szlovákiának soha nem szabadna követnie. „Magyarország példáján láthatjuk a leginkább, hogyan válik egy olyan hagyományos progresszív párt, mint amilyen a Fidesz volt, a hatalom, a populizmus és a szélsőségesség foglyává“ – jegyezte meg. Cséfalvay szerint el kellene utasítani ezt a szomorú történetet, amikor egy politikai párt hatalomvágya közepette nem riad vissza az olyan szélsőséges megnyilvánulásoktól, mint például a Soros Györggyel riogató óriásplakátok. „Ezek gyakran olyan mélységbe süllyedtek, hogy még a Jobbik szélsőségesei is tanácstalanok maradtak. Amint barátaink, szomszédaink és szövetségeseink a mi oldalunkon álltak a mečiarizmus idejében, úgy kell nekünk is támogatnunk és biztatnunk mindazt a jót és demokratikusat, ami a magyar társadalomban megmaradt“ – szögezte le Cséfalvay.

Menyhárt József, a Magyar Közösség Pártjának elnöke gratulált Orbán Viktor győzelméhez, és kiemelte, hogy a modern magyar demokrácia történetében párját ritkító, hogy valaki nyolc év kormányzás után is bizalmat kapjon, s a korábbinál sokkal több szavazatot szerezzen. „A Fidesz rendkívül magas részvétel mellett került újra a kétharmados többség közelébe. Ez nem csak az anyaországi, hanem a külhoni magyar közösségek számára is jó hír” – fogalmazott a Magyar Közösség Pártja elnöke. Rámutatott, ez a kormány volt az, amely 2010 után rendbe tette Magyarországot, s amely felkarolta a határon túli magyarok ügyeit. „Épülő óvodák, megsegített kisvállalkozók, gazdagodó kultúránk – ennek a kézzel fogható jelei. Az erős felhatalmazás azt is jelenti, a magyar társadalom partnernek tekint minket, külhoni magyarokat, egyben jelzi, hogy a magyar kormányzat támogatására a jövőben is számíthatunk. Nem félnünk, hanem élnünk kell a lehetőséggel” – hangsúlyozta Menyhárt József.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.

Szép a havazás, csak közlekedni ne kelljen - fotók

A havas táj látványát, a téli hangulatot sokan szeretjük, közlekedni benne annál kevésbé tartozik a kedvenceink közé. Ám ez a két dolog együtt jár, mint azt a szép, de némiképpen ijesztő fotóinkon is látszik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
A GDP alternatívájaként egy új, hazai kutatók által kidolgozott mérőszámot mutatott be Áder János

A GDP alternatívájaként egy új, hazai kutatók által kidolgozott mérőszámot mutatott be Áder János

A fejlődés mérésére a GDP-nél pontosabb, a fenntarthatósági szempontokat tükröző mutatóra, módszerre tett javaslatot Áder János a budapesti World Science Forum harmadik napjának nyitó beszédében. A volt köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke hazai kutatók által kidolgozott, három indikátorból (fenntartható GDP, fenntarthatósági teljesítmény keret, GDP-túli jólléti mutató) álló mérőszám bemutatásakor kiemelte: a GDP ugyan sok fontos dolgot mér, de azt nem, ami az emberi élet, a jólét és a fenntarthatóság szempontjából releváns. Az új mérőszám viszont megmutatja a gazdasági tevékenység negatív hatásait (externáliák), és eltünteti a GDP „vak foltjait” – érvelt Áder János.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×