eur:
408.6
usd:
376.23
bux:
74074.58
2024. október 31. csütörtök Farkas
Az Uaviator Drones Kft. új, Phantom elnevezésű drónja.
Nyitókép: Uaviator

Tízezer kilométeres repülésre képes lopakodó drónt fejlesztett ki egy magyar cég

A Phantom fantázia nevű drón hatótávolság tízezer kilométer, és hat kilométeres magasságban tud tartósan repülni.

A Phantom önsúlya 600 kilogramm, és összesen 500 kilónyi hasznos terhet képes magával vinni – írja az Army Recognition. A magyar Uaviator Drones Kft. által kifejlesztett robot igencsak méretes repülőszerkezet a maga 14 méteres fesztávolságával. Ez viszont rendkívüli stabilitást biztosít repülés közben és bonyolult időjárási körülmények között is bevethető.

A startup vállalkozást 2017-ben alapította Kersics András és Gyarmati András. Merev szárnyú drónok tervezésére és gyártására szakosodtak, és azt írják magukról, hogy ők a kutatás-fejlesztést nem egy irodában ülve, hanem műhelyben képzelik el, ezért a cég a tököli repülőtéren rendezkedett be. Azt is megemlítik, hogy az egyik alapító, Kersics András nevéhez már több szabadalom is fűződik.

Az angol nyelvű szaklap külön kiemeli, hogy a Phantom repülési magasság eléri a hatezer métert és a tízezer kilométeres hatótávolsága egészen egyedül állóvá teszi. A csupa szárny konstrukció siklószáma 52:1, ami azt jelenti, hogy egy kilométeres magasságból 52 kilométerre képes motor nélkül elvitorlázni. Összehasonlításul, egy csúcskategóriás vitorlázógép siklószáma 70:1, míg egy korszerű utasszállítóé nagyjából 20:1. A remek siklási képesség révén a Phantom rendkívül hatékonyan üzemeltethető és főleg különleges, rejtettséget kívánó küldetések teljesítésére alkalmas. A nehezen észlelhetőség érdekében a gépet kompozit anyagokból építik, amit a formája is segít.

A Phantom lényegében egy lopakodó képességekkel rendelkező felderítő, amelyet jóformán bármilyen katonai vagy polgári célra fel lehet használni. Alkalmas felderítésre, hírszerzésre, rádió-elektronikai zavarásra, vagy a katasztrófavédelem kötelékében eltűnt személyek felkutatására, illetve árvízi töltések folyamatos szemmel tartására.

Az Army Recognition azt is nagyra értékeli, hogy az Uaviator Drones Kft. legújabb drónja moduláris felépítésű, így a különböző feladatokhoz más-más műszerekkel, érzékelőkkel, vagy akár csapásmérő harci résszel is felszerelhető.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.31. csütörtök, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×