eur:
406.36
usd:
370.66
bux:
83028.96
2025. április 6. vasárnap Bíborka, Vilmos
Oltáshoz előkészítik a Moderna amerikai biotechnológiai cég koronavírus elleni vakcináját Budapesten, a Honvédkórház (Magyar Honvédség Egészségügyi Központ) oltópontján 2022. május 13-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Megállíthatatlan az mRNS: már tízezer rákbetegen tesztelik

Nagy jelentőségű megállapodást kötött a brit kormány a BioNTech gyógyszer- és oltóanyag-gyártóval.

A német cég kísérleti rákgyógyszerét tízezer fős önkéntes mintán tesztelheti. Az új gyógyszert a koronavírus-járvány leküzdésében már bizonyított, mRNS-technológiával fejlesztette ki – írja a vg.hu.

Steve Barclay brit egészségügyi és szociális gondozásért felelős miniszter bejelentette, hogy az együttműködési megállapodás 2030-ig szól, és a személyre szabott kezeléseket az idén szeptembertől tervezik megkezdeni.

A programban részt vevő betegek kiválasztásában a brit egészségügyi hatóság (NHS) működik közre. Az adatbankjában tárolt kórképek elemzésével célzottan választják ki a terápiára legalkalmasabb pácienseket. Ők az mRNS-technológia alkalmazásával kikísérletezett rák elleni terápiát kapnak majd, erősítve az immunrendszerüket a daganatok elleni küzdelemben és a fertőző betegségek elleni harcban.

Szakértők az mRNS-technológiára épülő gyógyítást rendkívül ígéretesnek tartják.

Ugur Sahin vezérigazgató elmondása szerint a tesztalanyok számának jelentős növelése lerövidíti a megbízható eredmények kimutatásához szükséges időt, növeli a kutatások hatékonyságát.

Azt is közölte, hogy a BioNTech regionális központot létesít Londonban, kutató- és tesztbázisát pedig Cambridge-ben hozza létre, ahol a jelenlegi tervek szerint tavasztól több mint hetven tudós dolgozik majd azon, hogy a rákellenes készítményből hatásos gyógyszer készülhessen.

Címlapról ajánljuk
Elemző: a haszonállat-állomány csökkenése drágulást hoz

Elemző: a haszonállat-állomány csökkenése drágulást hoz

Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője szerint több oka is van annak, hogy folyamatosan csökken a gazdák száma az EU-ban, velük együtt pedig az állatállomány is. Magyarországon bizonyos tekintetben hasonló a helyzet, de vannak különbségek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.07. hétfő, 18:00
Noszek Péter
a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatója
Túl nagy falat? - Lazíthatnak egy fontos 2040-es uniós célon

Túl nagy falat? - Lazíthatnak egy fontos 2040-es uniós célon

Az Európai Bizottság vizsgálja a 2040-es uniós kibocsátáscsökkentési cél felpuhításának lehetőségeit, így próbálva kezelni a klímacéllal szembeni poltikai ellenkezést, miközben igyekszik az általa korábban előirányzott 90%-os célszámot is megtartani. A Bizottság eredetileg az első negyedévben a klímatörvény módosítása keretében tette volna meg arra vonatkozó hivatalos javaslatát, hogy az Európai Unió tagállamai 90%-kal csökkentsék az üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátását 2040-ig az 1990-es szinthez képest. A kibocsátáscsökkentés nehéziparban és mezőgazdaságban várható költségeivel kapcsolatban azonban jelentős aggályok merültek fel a tagállamok és törvényhozók részéről, ezért a testület elhalasztotta a törvényjavaslat előterjesztését.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. április 5. 06:15
×
×
×
×