eur:
408.06
usd:
374.99
bux:
0
2024. november 5. kedd Imre
Oltáshoz előkészítik a Moderna amerikai biotechnológiai cég koronavírus elleni vakcináját Budapesten, a Honvédkórház (Magyar Honvédség Egészségügyi Központ) oltópontján 2022. május 13-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Megállíthatatlan az mRNS: már tízezer rákbetegen tesztelik

Nagy jelentőségű megállapodást kötött a brit kormány a BioNTech gyógyszer- és oltóanyag-gyártóval.

A német cég kísérleti rákgyógyszerét tízezer fős önkéntes mintán tesztelheti. Az új gyógyszert a koronavírus-járvány leküzdésében már bizonyított, mRNS-technológiával fejlesztette ki – írja a vg.hu.

Steve Barclay brit egészségügyi és szociális gondozásért felelős miniszter bejelentette, hogy az együttműködési megállapodás 2030-ig szól, és a személyre szabott kezeléseket az idén szeptembertől tervezik megkezdeni.

A programban részt vevő betegek kiválasztásában a brit egészségügyi hatóság (NHS) működik közre. Az adatbankjában tárolt kórképek elemzésével célzottan választják ki a terápiára legalkalmasabb pácienseket. Ők az mRNS-technológia alkalmazásával kikísérletezett rák elleni terápiát kapnak majd, erősítve az immunrendszerüket a daganatok elleni küzdelemben és a fertőző betegségek elleni harcban.

Szakértők az mRNS-technológiára épülő gyógyítást rendkívül ígéretesnek tartják.

Ugur Sahin vezérigazgató elmondása szerint a tesztalanyok számának jelentős növelése lerövidíti a megbízható eredmények kimutatásához szükséges időt, növeli a kutatások hatékonyságát.

Azt is közölte, hogy a BioNTech regionális központot létesít Londonban, kutató- és tesztbázisát pedig Cambridge-ben hozza létre, ahol a jelenlegi tervek szerint tavasztól több mint hetven tudós dolgozik majd azon, hogy a rákellenes készítményből hatásos gyógyszer készülhessen.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×