eur:
409.3
usd:
375.63
bux:
74286.02
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay.com

2030-ra jöhet a 6G – testünkbe épített szenzorokkal használhatjuk

Pekka Lundmark, a Nokia vezérigazgatója szerint az évtized végére megérkezik a mostaninál is modernebb technológia, melyet már nem okostelefonokon érhetünk el.

A davosi Világgazdasági Fórumon arra a kérdésre, hogy mikor térünk át okos szemüvegek és egyéb, az arcon viselhető okos eszközök használatára az okostelefonok helyett, Lundmark úgy válaszolt, még a 6G megjelenése előtt várható ez a fordulat.

"Addigra már biztosan nem a ma ismert okostelefonokat használjuk majd a legtöbbet: sok eszköz közvetlenül a testünkbe lesz beépítve" – mondta a CNBC cikke szerint.

Nem pontosította, mire gondol, de olyan cégek, mint Elon Musk Neurolinkje,

már most agyba ültethető eszközökön dolgoznak, melyek gépekkel és más emberekkel is képesek kommunikálni.

Ennél egyszerűbb megoldásként chipek is beültethetők az emberek ujjbegyébe.

A 6G pontos meghatározása jelenleg nem egyértelmű, az 5G-vel is csak most ismerkedik a világ. Az 5G a következő generációs mobilhálózatot jelenti, amelyek szupergyors adatátviteli sebességet kínál és olyan technológiák támogatását ígéri, mint a vezető nélküli autók és a virtuális valóság.

A Meta, a Google és a Microsoft olyan új, kiterjesztett valóságon alapuló headseteken dolgoznak, amelyek egy napon felválthatják az okostelefonokat. A Google pénzügyi igazgatója, Ruth Porat arról beszélt Davosban, hogy ezek az eszközök nagyon is mindennapi problémákat oldhatnak majd meg, például beszélgetőpartnerünk szavait

valós időben fordítják majd számunkra.

A Google már korábban készített egy Google Glass névre keresztelt okos szemüveget, amely iránt azonban mérsékelt volt az érdeklődés.

A beszélgetésen a metaverzum is szóba került: Lundmark szerint idővel mindennek elkerülhetetlenül megszületik majd egy digitális mása, amihez végtelen számítógépes kapacitásokra lesz szükség. Ehhez a mainál százszor vagy akár ezerszer gyorsabb hálózatokra lesz szükség.

Címlapról ajánljuk
Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Az amerikai elnökválasztás végeredménye már az e heti budapesti EU-csúcson is éreztetheti a hatását, és meghatározza a magyar soros elnökség sikerét is – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Böcskei Balázs politológus, az Idea Intézet stratégiai igazgatója és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója volt a vendége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Fintech verseny és AI-boom a bankszektorban - Hogyan alakul át a bankolás?

Fintech verseny és AI-boom a bankszektorban - Hogyan alakul át a bankolás?

Immáron kilencedik alkalommal rendezzük meg a bankszektor, az IT-szektor és a fintech cégek egyik legfontosabb szellemi műhelyéül szolgáló Banking Technology konferenciánkat, ahol a bankok digitális transzformációjáról, a szektor legfontosabb IT-üzleti és technológiai fejlesztési irányairól van szó. A rendezvényen az AI-boomról, a csalásokról, a banki háttérrendszerek fejlődéséről, a digitális transzformációról, a fizetési piac trendjeiről zajlik a szakmai vita. A nap folyamán ebben a cikkünkben számolunk be a legfontosabb tanulságokról és a legizgalmasabb előadásokról, beszélgetésekről.    A bankszektor top vezetői, fintech-guruk, tanácsadók, a szabályozók és az IT-cégek szakértőinek krémje immáron kilencedik éve gyűlik össze konferenciánkon, hogy megosszák egymással gondolataikat a bankszektort érintő legfontosabb üzleti és informatikai kérdésekben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×