eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
Egészségügyi alkalmazott egy antigén gyorstesztet elemez a torinói Cottolengo kórházban, ahol megkezdték a dolgozók és a látogatók tesztelését a koronavírussal fertőzött személyek kiszűrésére 2020. december 23-án.
Nyitókép: MTI/EPA-ANSA/Alessandro Di Marco

Ez lehet a Covid legelső tünete

Az enyhébbek közé mintegy húsz tünetet sorolnak, de ezek nem egyidőben jelennek meg.

A koronavírus-fertőzés okozta betegség egyik első jele lehet, ha valakinek fáj a torka, tudósított a CNBC Chicago. A torokfájás különösen az enyhébb lefolyású, áttöréses - beoltottaknál jelentkező - fertőzések esetében mutatkozik kezdeti szimptómaként, mondta Dr. Allison Arwady, a Chicago Közegészségügyi Minisztériumának biztosa. A saját gyakorlatukra utalva elmondta: azokat, akiknél bármilyen influenza- vagy megfázásszerű tünet jelentkezik, koronavírusosként kezelik addig, amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik.

Az oltottak döntő többsége náthaszerű tüneteket tapasztal, és a legjobb, ha ilyenkor otthon maradnak és követik a járványszabályokat.

Azok azonban, akik nem oltottak, hasonló tüneteket tapasztalnak, mint a járvány korai szakaszában,

mondta Arwady.

Dr. Katherine Poehling, aki a fertőző betegségek specialistája, megerősítette, hogy a köhögés, az orrdugulás, az orrfolyás és fáradtság az omikron variáns okozta betegség legfőbb jelzője, és a deltával ellentétben sok beteg nem veszíti el az ízlelését vagy a szaglását.

Arra a gyakori kérdésre, hogy az omikron-fertőzés mennyi idő elteltével okoz tüneteket, az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) irányelvei adnak választ:

akár már két nap múltán is,

de akár 14 nap is eltelhet aközött, hogy valaki ki van téve a vírusnak és tapasztalja a betegség tüneteit. Emlékeztetnek: egy vírushordozó ember a tünetek megjelenése előtt is fertőzhet, valamint akkor is, ha ő maga vírusos, de nincsenek tünetei.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Akár már február végén sor kerülhet Donald Trump és Vlagyimir Putyin csúcstalálkozójára Szaúd-Arábiában. Két magasrangú amerikai tisztviselő állítólag már úton is van a közel-keleti országba. Nagyon úgy néz ki, hogy Washington és Moszkva kihagyja Európát az Ukrajnáról szóló béketárgyalásokból. A Münchenben tartózkodó EU-s külügyminiszterek vasárnap reggel rendkívüli ülésre jöttek össze, a jövő héten pedig rendkívüli uniós csúcs jöhet Párizsban, amelyre a brit kormányfőt is várják. Az ukrán kormányzat Münchenben megerősítette, hogy Magyarország blokkolja Ukrajna uniós csatalkozási folyamatát. Hírfolyamunk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a müncheni biztonsági konferencia híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×