eur:
411.2
usd:
392.75
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A Tisza alacsony vízállása miatt kialakult homokpad a kiskörei vízlépcsőnél 2019. augusztus 29-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Nagyon alacsony a Tisza vízállása

A Tisza alacsony vízállása miatt homokpad bukkant elő a kiskörei vízlépcsőnél. Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi főigazgatóság szóvivője az InfoRádióban elmondta, augusztus vége, szeptember eleje egy kisvizes időszak, nem ritka ilyenkor a hasonló jelenség.

Kivételesnek egyáltalán nem nevezhető, főleg ilyenkor nem, hogy kifejezetten alacsony a Tisza vízállása. "Nyár végén, ősz elején kialakul egy kisvizes időszak, ami a magyarországi folyók vízjárásának az egyik jellemzője" - mondta el az InfoRádióban Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi főigazgatóság szóvivője.

A valaha mért legalacsonyabb vízállásánál a Tisza - mint hozzátette - most is átlagosan 1-2 méterrel magasabb. Egy példát említve elmondta,

Szolnoknál most mínusz 250 centiméter a vízállás, ez a negatív érték pedig éppen 29 centivel magasabb az eddig mért legalacsonyabb értéknél, amit 2003. augusztus 21-én olvastak le a vízmércéről.

Záhonynál és Szegednél, a Tisza két magyarországi végpontjánál eközben akár 1-3 méterrel is magasabb a vízállás, mint amit ott valaha mértek.

Közben a Duna sem túl magas mostanság, de ott napokon belül fél-egyméteres emelkedés várható a vízszintben, a Duna vízgyűjtőjén ugyanis rendesen esett az eső. A Tiszán viszont az elmúlt 3 hónapban elmaradt a csapadékmennyiség a korábban megszokott átlagostól.

Mint Siklós Gabriella hozzátette, minden idők legalacsonyabb vízállásai most nincsenek veszélyben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×