eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre

Nem mindent a genetika határoz meg

Nem szabad a genetikát abszolutizálni, a környezeti tényezők is rendkívül fontos szerepet játszanak az életünkben – mondta Falus András professzor az InfoRádió Szigma – A holnap világa című magazinműsorában.

Nemcsak a genetika, hanem az epigenetika, vagyis a környezeti hatások is meghatározzák, hogy milyenek vagyunk, milyen az életünk, milyen betegségekkel kell megküzdenünk. Így a táplálkozás, a mozgás, a higiénia, a mentális, pszichológiai, szociológiai hatások, de még a művészetek is befolyásoló szereppel bírnak – közölte Falus András az InfoRádió Szigma – A holnap világa című magazinműsorában.

A Széchenyi-díjas professzor szerint a mi döntéseink, például életmódunk által meghatározott jellegzetességek is fontosak a genetika mellett.

Téves dolog a genetikát abszolutizálni. Hatalmas eredményeket értek el a genetikában és a genomikában, de ugyanúgy az epigenetikában, annak megértésében is, hogyan hatnak ránk a környezeti tényezők – emelte ki.

Falus András beszélt arról is, hogy rengeteg genetikai vizsgálat folyik a rákkutatásban is.

„A személyre szabott orvoslással, a genetikai szűrővizsgálatokkal, az életmód szabályozásával sok megelőző lehetőség létezik. Többféle daganatos betegség gyógyítható, korai stádiumban felismerhető, mint évekkel ezelőtt. Gyorsan fejlődik ez az irányzat” - mondta.

A témáról többet a Szigma - A holnap világa című magazinból lehet megtudni.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×