eur:
407.24
usd:
372.32
bux:
85191.27
2025. április 8. kedd Dénes

Nem mindent a genetika határoz meg

Nem szabad a genetikát abszolutizálni, a környezeti tényezők is rendkívül fontos szerepet játszanak az életünkben – mondta Falus András professzor az InfoRádió Szigma – A holnap világa című magazinműsorában.

Nemcsak a genetika, hanem az epigenetika, vagyis a környezeti hatások is meghatározzák, hogy milyenek vagyunk, milyen az életünk, milyen betegségekkel kell megküzdenünk. Így a táplálkozás, a mozgás, a higiénia, a mentális, pszichológiai, szociológiai hatások, de még a művészetek is befolyásoló szereppel bírnak – közölte Falus András az InfoRádió Szigma – A holnap világa című magazinműsorában.

A Széchenyi-díjas professzor szerint a mi döntéseink, például életmódunk által meghatározott jellegzetességek is fontosak a genetika mellett.

Téves dolog a genetikát abszolutizálni. Hatalmas eredményeket értek el a genetikában és a genomikában, de ugyanúgy az epigenetikában, annak megértésében is, hogyan hatnak ránk a környezeti tényezők – emelte ki.

Falus András beszélt arról is, hogy rengeteg genetikai vizsgálat folyik a rákkutatásban is.

„A személyre szabott orvoslással, a genetikai szűrővizsgálatokkal, az életmód szabályozásával sok megelőző lehetőség létezik. Többféle daganatos betegség gyógyítható, korai stádiumban felismerhető, mint évekkel ezelőtt. Gyorsan fejlődik ez az irányzat” - mondta.

A témáról többet a Szigma - A holnap világa című magazinból lehet megtudni.

Címlapról ajánljuk
Noszek Péter: az állateledel krízisálló, a kávé és a csokoládé viszont lassan luxuscikk lesz

Noszek Péter: az állateledel krízisálló, a kávé és a csokoládé viszont lassan luxuscikk lesz

A Nestlé Hungária nem érzi az amerikai védővámok hatását, mivel termékeit nem exportálja az Egyesült Államokba – mondta Noszek Péter ügyvezető igazgató az InfoRádió Aréna című műsorában. Arról is beszélt, hogy a Nestlé kiemelt figyelmet fordít a fenntarthatóságra, a fogyasztói trendek alakítására és követésére, valamint innovatív termékfejlesztésekre, amelyek akár életmentő szerepet is betölthetnek világszerte.

És ez még nem az árrésstop hatása – szakértő a meglepetésszerű inflációról

Márciusban 4,7 százalék volt az éves infláció Magyarországon. Előzetesen az elemzők arra számítottak, hogy a februrári 5,6 százalékról 5 százalékra mérséklődik a fogyasztói árindex. A kedvezőbb adathoz az árrésstop még nem járult hozzá jelentősebb mértékben – mondta az InfoRádióban Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.08. kedd, 18:00
Palkovics László
a mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×