eur:
414.54
usd:
398.36
bux:
79580.08
2024. december 23. hétfő Viktória
Bemutatják az egy év múlva kezdődő 2020-as tokiói nyári olimpia ezüst-, arany-, és bronzérmeit (b-j) Tokióban 2019. július 24-én. A tokiói nyári olimpiai játékokat 2020. július 24. és augusztus 9. között rendezik.
Nyitókép: MTI/EPA/Majama Kimimasza

Eddig "csak" 35 milliót ért egy olimpiai arany - a kormány nagyot emelt az összegen

Változás az is, hogy a csapataranyért is minden sportoló megkapja a teljes összeget, 50 millió forintot.

A korábbi 35 millió forintról 50 millióra emelték az olimpiai aranyérem magyarországi pénzjutalmát - derül ki a Ripost cikkéből.

Az ezüstért 35,7, a bronzért 28,5 millió forint jár.

Továbbá: 4. helyezés: 21,5 millió forint, 5. helyezés: 14,3 millió forint, 6. helyezés: 11,4 millió forint, 7. helyezés: 5,7 millió forint, 8. helyezés: 2,8 millió forint,

Változás az is, hogy a csapatsportolók is megkapják az egyéni sportolóknak járó jutalmat, ha tehát például a férfi vízilabda-válogatott aranyérmes lesz, minden egyes játékos 50 millió forintot kap.

A Gracenote elemzőcég - amely Rióban igen pontosan jósolt - Magyarországot a 12. helyre várja a tokiói éremtáblázaton 23 medállal (6 arany, 7 ezüst, 10 bronz eloszlásban), és felsorolja azon nemzetek között, amelyek a legtöbbet javítanak majd a riói teljesítményükhöz képest.

A paralimpián 17,5, 12,5 és 10 millió forintot kapnak a magyar érmesek.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Hogyan egyensúlyozhat az Európai Unió a versenyképesség, a szolidaritás és az együttműködés hármas alapelve között a kohéziós politika területén? Ezt a kérdést járta körül Koller Boglárka, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem professzora „A kohéziós politika jelene és jövője” című konferencián tartott előadásában. Az uniós politikák eredményei ellenére a területi egyenlőtlenségek továbbra is fennállnak, miközben az új célkitűzések – mint a fenntarthatóság és a digitalizáció – egyre nagyobb szerepet kapnak. A konferencia másik kiemelt témája az Interreg programok határon átnyúló együttműködései voltak, amelyek Holop Silveszter előadása szerint nemcsak gazdasági, hanem társadalmi és kulturális dimenzióban is hozzájárulnak a határ menti régiók fejlődéséhez. A szakértők egyetértettek abban, hogy a kohéziós politika jövője az alapelvek megőrzésén és a helyi szintek erősítésén múlik.    

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×