eur:
411.75
usd:
395.5
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
Liu Shaolin Sándor (b) és a későbbi bronzérmes Liu Shaoang a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres versenyének döntője előtt a Fővárosi Fedett Stadionban a pekingi téli olimpián 2022. február 7-én. Liu Shaolin ugyan elsőként haladt át a célvonalon a döntőben, de végül a zsűri két esetben is szabálytalannak látta, sárga lapos büntetéssel zárták ki, azaz a teljes mezőny végére sorolták.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Kár, hogy nem most kezdett a férfi váltó az olimpián

Egyedüli a dél-koreaiak szereztek két aranyérmet is a téli olimpia szerdai versenynapján. Befejeződtek a rövid pályás gyorskorcsolya versenyei, a magyar váltó, a győztes kanadaiaknál sokkal jobb idővel, hatodik lett.

A Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry, Nógrádi Bence összeállítású férfi váltó a hollandok és a japánok előtt nyerte meg a B döntőt. Ezúttal a régi taktikával korcsolyázott a négyes, mindannyian úgy érezték utóbb, ez jobban fekszik nekik. Liu Shaolin Sándor szenzációsan hajrázott, kár, hogy az elődöntőben erre nem volt módja.

A magyar küldöttség egy arany és két bronzéremmel, egy negyedik és két hatodik helyezéssel az érmek számát, a pontszerző helyezések számát és a megszerzett pontokat tekintve is a magyar sport eddigi legjobb téli olimpiáját teljesítette. Liu Shaoang három érmet is hazavihet.

Az A döntőt a kanadaiak nyerték. A kínaiak kicsúszása után kettészakadt a mezőny, az élen Kanada küzdött Dél-Koreával, a bronzért pedig az olaszok az oroszokkal. A tengerentúliak végül az ázsiaiakat is leszakították, így könnyedén diadalmaskodtak. A 37 éves Charles Hamelin pályafutása negyedik aranyának és hatodik érmének örülhetett, 2006 óta minden olimpián szerzett érmet. A legutóbbi öt olimpián tekintve a kanadaiak ebben a számban csak egyszer, 2014-ben Szocsiban maradtak le a dobogóról, akkor rontottak az elődöntőben, majd megnyerték a B döntőt.

A női 1500-as távon Kónya Zsófia a negyeddöntőben, Jászapáti Petra az elődöntőben búcsúzott, mindkettőjüket kizárják. Jászapáti Petra, ha nem büntetik, B-döntőt futhatott volna. Az A döntőben a dél-koreai Csoj Min Dzsong megvédte címét. Ezren és a váltóban második lett – azok után bánatában sírt, most csak nevetett.

Mögötte az 500 méter kétszeres bajnoka, Arianna Fontana és az 1000 méteren címet védő Suzanne Schulting végzett. A 31 éves olasz versenyző ötödik olimpiáján a 11. ötkarikás medálját gyűjtötte be úgy, hogy minden alkalommal legalább egyszer állt a dobogón. A 24 esztendős holland gyorskorcsolyázó pedig két arannyal, valamint egy-egy ezüsttel és bronzzal zárta a pekingi játékokat.

A szerdai napnak még egy magyar szereplője volt, Kékesi Márton 33. lett férfi műlesiklásban, melyet a 88 indulóból 45-en fejeztek be. A versenyt remek második futamával a francia Clément Noël nyerte meg. 1948 óta rendezik meg ezt a számot, mindössze harmadszor nyert francia, aki így egy hatalmas ikon, Jean-Claude Killy (1968), valamint Jean-Pierre Vidal (2002) örökébe lépett.

Sífutásban mindkét nemnél a klasszikus stílusú csapatsprintet rendezték, a nőknél meglepetésre a németek győztek a favorit svédeket megelőzve, míg a férfiaknál Norvégia diadalmaskodott elsősorban a pályafutása ötödik aranyát és hetedik ötkarikás medálját begyűjtő Johannes Hösflot Klaebo teljesítményének köszönhetően.

Sílövészetben viszont tudtak aranyat szerezni a svédek, mégpedig a női váltók 4x6 kilométeres váltóversenyében, miután az esélyesek közül a franciák és a norvégok és ellőtték magukat. Síakrobatikában az amerikai Alexander Hall lett az első férfi slopestyle-ban és a kínai Csi Kuang-pu férfi ugrásban.

A női jégkorongtornán a bronzérem dőlt el, amelyet immár negyedszer a finn csapat szerzett meg a két észak-amerikai óriás, azaz az Egyesült Államok és Kanada válogatottja mögött. A férfihokitornán kialakult az elődöntő mezőnye, csak európai csapatok maradtak versenyben: Szlovákia–Finnország és Orosz olimpiai csapat–Svédország lesz a párosítás.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 20:53
×
×
×
×