eur:
410.64
usd:
393.87
bux:
0
2024. december 28. szombat Kamilla
Sipos Adrián (b) és Bánhidi Bence között a norvég Harald Reinkind a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi kézilabdatornájának B csoportjában játszott Norvégia - Magyarország mérkőzésen a Dél-párizsi Arénában 2024. július 31-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Jól játszottak a férfi kézisek, de drámai végjátékban kikaptak Norvégiától

Közel volt a bravúr, a magyar férfi kézilabda-válogatott három góllal is vezetett Norvégia ellen, majd a hajrában is volt esélye megnyerni a mérkőzést, ám Blonz utolsó másodperces lövésével 26-25-re a skandináv csapat diadalmaskodott.

Az eddig hibátlan norvégok ellen folytatta a magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpián. Chema Rodriguez szövetségi kapitány egyet változtatott a keretben: Pedro Rodriguez került be Rosta Miklós helyett. A kapuban Palasics Kristóf állt.

Grondahl révén Norvégia került előnybe, de Szita gyorsan válaszolt. A védekezés stabilnak tűnt, többször sikerült megfékezni az ellenfél akciót. Bóka lépett ki, de a ziccert a felső lécre lőtte, aztán Szita egyenlített. Bánhidi lőtte a harmadik gólt, majd Bóka révén először vezettek a mieink a meccsen. Lékai helyzetét Bergerud kirúgta, Blonz pedig egyenlített - az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon kemény védekezéssel.

Norvégia tudott pontosabban játszani a folytatásban, így 7-5-re meglépett. Fazekas lövését Bergerud kiszede, aztán Bodó szerzett labdát, az indításból pedig Imre Bence volt eredményes. Újabb kivédekezett támadás Bánhidi első lehetősége még kijött a kapusról, de maradt a labda a magyaroknál, és Ilic egyenlített a 16. percben. Gröndahl kapott két percet. Az első akció elhalt, aztán Palasics védett, és végül Bánhidi pont akkor szerezte meg a vezetést, amikor kiegészült az ellenfél.

A magyar kapus nagyokat védett, a másik oldalon pedig Bodó, majd Bánhidi is betalált, így 10-8-ra már a mieink álltak jobban. Sőt Palasics hetest is védett, Blonz lövésénél reagált jól. A norvég szélső aztán egymás után két gólt lőtt, Bodó pedig két helyzetet kihagyott.

A 24. percben újabb Palasics-bravúrt láthattunk, lábbal védett egy ziccert. Nem sikerült megtalálni Bánhidit beállóban, a meglóduló Blonz pedig bevágta a következő helyzetet, ezzel 11-11-re alakítva az állást. A magyar kispad időt is kért.

Átálltak a mieink a 7 a 6 elleni támadásra, és előbb Imre, majd Fazekas talált be, közben egy Palasics-védéssel (13-11). A védekezés rendezett maradt az utolsó percekre is, Norvégia hat percig nem tudott gólt szerezni, Palasics 45 százalékkal védett, és az első harminc perc 13-11-es magyar vezetéssel ért véget.

Második félidő

Rossz akcióval kezdtek a mieink, a pontatlan passz után a labda kiperdült Lékai kezéből. Szerencsére, Palasics ott folytatta, ahol abbahagyta: Sagosen lövését védte lábbal. Imre Bence volt bátor a másik oldalon, szorongatott helyzetből is megoldotta - már hárommal vezettünk. Aztán Ligervári harcolt ki támadóhibát, de Bergerud jól olvasta Imre próbálkozását, nem sikerült tovább növelni a vezetést.

Sagosan alsó lövését nem védhette Palasics, majd Lékai próbálkozott a hosszúra nyúlt magyar akció végén, de Bergerudban elakadt a labda. Ligetvári kapott kiállítást, a hetest Blonz vágta be, aztán Sagosen is betalált, így újra egyenlő lett, a norvégok gyorsan ledolgozták a háromgólos hátrányt. Bodó, aztán Imre hetesből volt eredményes, ráadásul magyar emberelőny következett.

Bóka, aztán Bánhidi talált be - közben Sipos is kiállt -, újra kettővel vezettek a mieink, de Setterblom egy számunkra peches góllal gyorsan válaszolt, Bodó ellen ítéltek belemenést, kár érte.

A 46. percben Bánhidi harcolt ki hetest, Imre pedig biztos kézzel értékesítette. A másik oldalon is büntetőt ítéltek, Bartucz állt be, de nem tudott hárítani. Újra Bánhidit találták meg a bejátszással, ismét hetes lett a vége - Imre pedig ismét higgadt volt, maradt a kétgólos előny (20-18).

Norvégia viszont két perc alatt egyenlített, ráadásul emberhátrányban. Megpróbáltuk ismét a hét az öt elleni felállást, de Sipos Bergerudot találta el, Lyse pedig a megindulás után betalált. Jókor jött Bodó gólja és Palasics védése. Maradt a forgatókönyv: Lyse egyenlített, de Bodó bombájával megint a magyarok vezettek az 53. percben.

A kapuba Bartucz érkezett a hajrára, ám nem tudta fogni Överby lövését, ráadásul Ilic kapott két percet. A kiállítás alatt Bodó bombázott ismét a kapuba, majd Sipos szerzett labdát. Nem sikerült viszont kettővel meglépni, Lyse csent labdát, és bevette az üres kaput (23-23) öt perccel a vége előtt.

Bodó következő lövése a blokkról jött le, Lyse pedig a másik oldalon a rövid alsóba lőtt, Bartucz rajta volt. Bánhidi gyorsan egalizált.

Lysét nem tudták tartani a mieink, újabb gólt bombázott, majd Bergerud védte Bánhidi kísérletét. A norvégok is tudtak hibázni, Ligetvári szerzett labdát, a gyors akciót pedig Lékai fejezte be, egyenlítve egy perccel a vége előtt. Micsoda végjáték!

Időt kért Norvégia. Beállt Pedro, és labdát is szerzett, de a megindulást Imre nem tudta belőni, a kapus lábbal védett. Még pont annyi idő maradt, hogy a norvégok gyorsan végigvigyék a labdát, Blonz pedig ellőtte a kapus mellett két másodperccel a vége előtt.

Elképesztő dráma, egy labdán múlt a bravúr - 26-25-re Norvégia nyert, így hibátlan maradt.

Pénteken Dánia lesz a következő ellenfél.

Címlapról ajánljuk
Bejelentették a parlament végét Németországban, jöhet február 23-a

Bejelentették a parlament végét Németországban, jöhet február 23-a

Frank-Walter Steinmeier tartotta magát a kiszivárgott menetrendhez, és ennek megfelelően pénteken feloszlatta Bundestagot. Egyidejűleg hivatalosan is február 23-ra tűzte ki az előrehozott parlamenti választásokat. Az egyik döntés sem meglepetés, de az alkotmányban rögzítettek szerint szükség volt az államfő hivatalos nyilatkozatára.
VIDEÓ
Donald Trumpot saját szavazói oldozták fel, de 2025-ös verziója köszönőviszonyban sem lesz a korábbival

Donald Trumpot saját szavazói oldozták fel, de 2025-ös verziója köszönőviszonyban sem lesz a korábbival

A washingtoni Capitolium 2021. január 6-i ostroma után úgy tűnt, saját pártjában is kitaszítottá válhat Donald Trump, aki 2020-as választási veresége után csalást kiáltott. 2024 azonban Trump drámai és ellentmondásos visszatérésének éveként fog bevonulni a történelemkönyvekbe – nem véletlen, hogy a Time magazin 2016 után ismét az egykori ingatlanmágnást tette meg az év emberének, aki Ronald Reagan után második elnökként nemrég megkongathatta a Wall Street-i tőzsde nyitóharangját. Ám Trump első ciklusához képest jövőre komolyabb kihívásokkal fog szembenézni gazdasági, valamint bel- és külpolitikai fronton egyaránt, cserébe viszont a kormányában kisebb ellenállásba ütközhetnek a javaslatai hű szövetségeseinek és részletes terveiknek hála – bár ebből a szempontból a Kongresszus más tészta. Mi több, az amerikai gazdasági és médiaelit szintén másképp kezd viszonyulni hozzá, noha világszerte már többé-kevésbé kiismerték Trump működését, akit az örökségének bebiztosítása is foglalkoztathat második ciklusa során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×