A Ferencváros klasszisa az Eb-k történetének negyedik magyar gólkirálya: Farkas Ágnes 1994-ben és 2002-ben, míg Radulovics Bojana 2004-ben végzett az élen.
A norvégok a magyar válogatott 30-22-es pénteki legyőzésével jutottak döntőbe, amelyben megismétlődött a két évvel ezelőtti norvég-dán összecsapás, akkor előbbiek 27-25-ös sikerükkel nyerték meg a tornát.
Ezúttal a kezdés a védelmekről szólt, több mint négy perc telt el, mire gólt láthatott a bécsi Stadthalle közönsége. Az elején az olimpiai és világbajnoki bronzérmes dánok akarata érvényesült, kétgólos előnybe kerültek, hálóőrük, a torna legjobb kapusának választott Anna Kristensen négy védéssel kezdett. A nyolcadik perc végén született meg a lassan belendülő norvégok első gólja, majd a címvédő 5-5-nél érte utol riválisát. Innen hol az egyik, hol a másik fél talált be, szünetre a norvégok egygólos előnyével mehettek az öltözőkbe a csapatok.
A második játékrész elején már a norvég csapat játszott fölényben, tíz perc elteltével már 20-14-re vezetett, így gyakorlatilag eldöntötte az aranyérem sorsát. A dánok mindent megpróbáltak, felállást is váltottak és támadásban hét a hat ellen próbálkoztak, de hátrányuk folyamatosan nőtt. Norvégia sikeréhez a második félidő nagy részében nem férhetett kétség, így a párizsi olimpia után az Európa-bajnokságon is diadalmaskodott, története tizedik Eb-sikerét aratta.
Ezzel a találkozóval búcsúzott a norvég szövetségi kapitányi poszttól az izlandi Thorir Hergeirsson, aki 2009 óta irányította a csapatot, amellyel 20 világversenyből 17-et éremmel zárt:
olimpián két arany- és két bronz-, világbajnokságon három arany-, két ezüst- és egy bronz-, míg Európa-bajnokságon hat arany- és egy ezüstérmet nyert az együttese. A norvég gárdában a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO játékosai közül Emilie Hovden hat, Kari Brattset négy gólt szerzett, míg Kristine Breistöl nem talált be. A korábban Győrben védő sportági legenda, Katrine Lunde ezúttal csupán egy lövést kapott kapujára és ezt nem védte, a szintén ex-győri Silje Solberg 12 dán kísérletet hatástalanított. A mérkőzés legjobbjának választott Henny Reistad nyolc találattal lett a legeredményesebb.
A Győr dán kapusa, Sandra Toft kapujára egyetlen lövés ment és azt nem védte, klub- és honfitársa, Kristina Jörgensen két kísérletéből nem talált be. Kristensen kilenc védéssel zárt, ő lett a torna legértékesebb játékosa (MVP).
Az Európa-bajnokság végeredménye:
1. Norvégia,
2. Dánia,
3. MAGYARORSZÁG,
4. Franciaország,
5. Svédország,
6. Hollandia,
7. Németország,
8. Montenegró,
9. Lengyelország,
10. Szlovénia,
11. Románia,
12. Svájc,
13. Spanyolország,
14. Ausztria,
15. Csehország,
16. Izland,
17. Feröer-szigetek,
18. Észak-Macedónia,
19. Horvátország,
20. Törökország,
21. Szerbia,
22. Portugália,
23. Ukrajna,
24. Szlovákia.