eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
A győztes magyar csapat tagjai ünnepelnek a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének Magyarország - Lengyelország mérkőzése után a debreceni Főnix Arénában 2024. december 6-án. A magyar válogatott 31-21-re nyert.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Kiütötték a lengyeleket a magyar lányok

A magyar női kézilabda-válogatott 31-21-re legyőzte a lengyel csapatot a részben debreceni rendezésű Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában, pénteken, ezzel újabb nagy lépést tett célkitűzése, a legjobb hat közé kerülés felé.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese az ötödik győzelmét aratta és továbbra is százszázalékos. Kontinenstornán eddig egyszer, 2004-ben - szintén hazai környezetben - rajtolt öt sikerrel a nemzeti csapat.

A mezőny legjobbjának megválasztott Vámos Petra nyolc góllal,

Böde-Bíró Blanka kilenc védéssel zárt.

A magyar válogatott vasárnap a - felkészülés során 37-28-ra legyőzött - Románia ellen lép pályára, a középdöntőt kedden a világbajnok, olimpiai ezüstérmes Franciaország ellen zárja. A csoportok első két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak, egyaránt Bécsben.

A csoportok első két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak, egyaránt Bécsben.

Eredmény, középdöntő, 2. forduló, I. csoport (Debrecen):

Magyarország-Lengyelország 31-21 (17-9)

Debrecen, 2955 néző, v.: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)

lövések/gólok: 49/31, illetve 41/21

gólok hétméteresből: 5/2, illetve 4/2

kiállítások: 8, illetve 10 perc

Magyarország: Böde-Bíró - Győri-Lukács 4, Klujber 4, Vámos 8, Füzi-Tóvizi 1, Kuczora 4, Szöllősi-Schatzl 2, cserék: Papp, Simon 4, Bordás, Márton, Csíkos 1, Faluvégi 2, Tóth N. 1

A két együttes legutóbb tavaly márciusban egy heidelbergi felkészülési mérkőzésen találkozott egymással, akkor 31-29-es lengyel siker született. A rivális a tornán eddigi négy meccséből kettőt elvesztett, nulla pontjával a debreceni középdöntős hatos utolsó helyen várta a péntek esti találkozót, miközben az olimpiai hatodik helyezett társházigazda hibátlan mérleggel rendelkezett. A lengyelek ugyanakkor öt órával többet pihenhettek az előző napi találkozójuk után.

A magyar válogatott keretéből ezúttal a kapus Janurik Kinga és a beálló Pásztor Noémi maradt ki. A himnuszok alatt Kácsor Gréta rosszul lett és a földön fekve ellátásra szorult, mert fejfájásra panaszkodott és leesett a vércukorszintje. Noha a kezdő sípszóra már társai között ült a kispadon, pályára végül nem lépett.

Döcögősen indult a találkozó,

az ötödik perc végén az előtte korán kiállított Vámos Petra törte meg a gólcsendet. Nem volt magas színvonalú a játék, sok volt a hiba mindkét együttes játékában, a társházigazda rontott kevesebbet. A lengyelek hét a hat elleni támadójátéka során elkövetett hibáit pedig több üres kapus góllal büntette, a rivális nyitott védekezése mellett pedig a kiválóan cselező Vámos "lubickolt".

Az első félidő feléhez közeledve, 8-4-es magyar vezetésnél a lengyelek váltottak támadásban, a játékvezetők pedig sorra ítélték a kétperces kiállításokat, bő negyedóra alatt öt játékost szankcionáltak, így nem sokszor fordult elő, hogy mindkét fél teljes létszámban lett volna a pályán. A körülmények ellenére, a nézőtérről érkező folyamatos buzdítás mellett tartotta négy gól környéki előnyét a magyar csapat, sőt ezt a szünetre meg is duplázta.

A pihenő után hat perccel Böde-Bíró Blanka védéseire alapozva elérte a magyar előny a tíz gólt (20-10), ebben a periódusban is sok volt a hiba mindkét oldalon. A sorok rendezése ekkor is a magyar válogatottnak sikerült jobban, amely egy rövid lengyel zárkózást követően (20-13) növelni tudta előnyét, és végül tíz góllal bizonyult jobbnak. Böde-Bíró kilenc lövést védett, Vámos Petra nyolc találatával lett a mérkőzés legjobbja.

Ez volt a két együttes 81. egymás elleni mérkőzése, magyar szempontból a mérleg négy döntetlen és 11 vereség mellett immár 66 győzelem.

korábban:

Franciaország–Montenegró 31-23 (15-11)

Románia-Svédország 25-23 (12-8)

Az állás: 1. Franciaország 6 pont (96-70), 2. MAGYARORSZÁG 6 (89-66), 3. Svédország 2 (81-82), 4. Románia 2 (75-80), 5. Montenegró 2 (70-82), 6. Lengyelország 0

Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény rangsorol az utolsó fordulót követően.

Címlapról ajánljuk
VOSZ: a munkaerőpiaci helyzet javulása a nyugdíjas munkavállalóknak köszönhető

VOSZ: a munkaerőpiaci helyzet javulása a nyugdíjas munkavállalóknak köszönhető

Az elmúlt években a munkaerő-piaci aktivitást jelentős részben növelte a nyugdíjasok visszafoglalkoztatása, évente ugyanis körülbelül 15 ezer olyan friss nyugdíjas van, aki az ellátása mellett tovább dolgozik – mondta az InfoRádióban a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnökhelyettese. A VOSZ támogatja azt, hogy minél többen – erejüktől függően – akár csak heti két napban dolgozzanak nyugdíj mellett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.22. vasárnap, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×