eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Nyitókép: Pixabay

Doppingoló ellenfelektől tartanak az úszók

Kína 31 fős úszócsapatot, benne hat olimpiai aranyérmest nevezett a párizsi játékokra, miközben a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) vizsgálatot folytat egy korábbi kínai sportági doppingügyben.

A francia fővárosban rajthoz álló medencés válogatott kijelölése az után történt meg, hogy a szervezetet ért bírálatok nyomán a WADA áprilisban bejelentette: vizsgálóbizottságot küld Kínába, hogy értékelje az ország doppingellenes programját. E lépésre azt követően került sor, hogy sajtóértesülések szerint a 2021-es tokiói olimpia előtt 23 kínai úszó doppingtesztje pozitív lett. A pekingi illetékesek azonban felmentették az úszókat arra hivatkozva, hogy véletlenül, szennyezett étellel kerültek a tiltott anyagok a sportolók szervezetébe, a WADA pedig elfogadta a magyarázatot, s több érintett úszó is indulhatott a japán fővárosban rendezett játékokon.

Az eset kezelése a nemzetközi sajtóban és nem egy jeles versenyző részéről is heves bírálatot váltott ki. Utóbbiak között van az egyik legeredményesebb és Párizsban is rajthoz álló amerikai úszó, a hétszeres olimpiai aranyérmes Katie Ledecky is, aki egy májusi tévéinterjúban azt mondta:

a doppingellenes rendszerbe vetett hit "minden idők mélypontjára" süllyedt.

"Nehéz úgy menni Párizsba, ha tudjuk, hogy versenyezni fogunk néhány ilyen sportolóval" - jelentette ki Ledecky.

A WADA határozottan védelmébe vette saját eljárását, a kínai úszók doppingesetét illető álláspontját, mielőtt bejelentette volna, hogy felülvizsgálati eljárást indít a nagy port kavart ügyben.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×