eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Tálas Zsuzsanna (b), Pekárik Eszter Anna (k) és Szakmáry Gréta (j), és Nika Daalderop (háttal) a női röplabda Európa-bajnokságon játszott Magyarország-Hollandia mérkőzésen a Papp László Budapest Sportarénában 2019. augusztus 29-én.
Nyitókép: MTI/Czagány Balázs

Röplabda Eb: jól jött ki a sorsolásból a magyar válogatott

Zadarban mások mellett az olaszokkal fog játszani a női röplabda-válogatott a nyár végi Európa-bajnokságon.

A magyar női röplabda-válogatott többek között a világbajnoki ezüstérmes olasz csapattal került a zárai (zadari) csoportba az augusztus 18. és szeptember 4. közötti Európa-bajnokságon.

A belgrádi sorsoláson a lengyel Jakub Gluszak vezette magyarok kedvező csoportbeosztást kaptak: a vb-második olasz és a házigazda horvát válogatott mellett a fehéroroszokkal, a szlovákokkal és a svájciakkal kerültek azonos hatosba.

A sorsoláson a négy házigazda mindegyike választhatott magának egy-egy ellenfelet az előző Eb-eredményüknek köszönhetően automatikusan kijutott együttesek közül. A maradék 16 válogatottat négy kalapra osztották szét az európai ranglistás helyezésük alapján: Magyarország a 17. a rangsorban, így a harmadik kalapba került a csehek, a selejtezőben is rivális franciák és a finnek társaságában.

A belgrádi városházán megtartott eseményen Vanja Udovicic sportminiszter, Aleksandar Boricic, az európai szövetség (CEV) elnöke, illetve Zoran Gajic, a szerb szövetség elnöke is beszédet mondott.

A kijutott válogatottak bemutatása után következett a sorsolás, amelyre a magyaroknak nem lehetett panaszuk: bár az olaszok (2. az európai rangsorban) kiemelkednek a négyesből, a többi együttes a magyarokhoz hasonló, vagy csak kicsivel jobb játékerőt képvisel. Ráadásul az ellenfelek közül kettővel, a házigazda horvátokkal (9.) és a fehéroroszokkal (11.) a jövő pénteken rajtoló Európa-ligában is találkozik a Gluszak-csapat, így a szövetségi kapitány alaposan feltérképezheti a riválisokat. A szlovákok a 15., míg a svájciak 24. helyen állnak a CEV rangsorában.

A magyar válogatott az E selejtezőcsoport második helyével kvalifikálta magát sorozatban negyedik, összességében 18. kontinensviadalára.

A tornára a négy házigazda, valamint az előző Eb további nyolc legjobb csapata automatikusan kijutott. A viadalnak egy újonca lesz: Bosznia-Hercegovina története során először vehet részt az Eb-n, és egyből a "halálcsoportba" került a világbajnok szerbek, az ugyancsak kiváló játékerőt képviselő oroszok, belgák és azeriek mellé.

Az Eb csoportkörének Zára mellett Belgrád, Plovdiv és Kolozsvár ad otthont, nyolcad- és negyeddöntőket a szerb és a bolgár városban rendeznek, míg az elődöntők és a helyosztók mezőnyét Belgrád látja vendégül.

A csoportokból az első négy jut az egyenes kieséses szakaszba.

A 2021-es női Európa-bajnokság csoportjai

A csoport (Belgrád): Szerbia, Azerbajdzsán, Oroszország, Belgium, Franciaország, Bosznia-Hercegovina

B csoport (Plovdiv): Bulgária, Lengyelország, Németország, Spanyolország, Csehország, Görögország

C csoport (Zára): Horvátország, Olaszország, Fehéroroszország, Szlovákia, MAGYARORSZÁG, Svájc

D csoport (Kolozsvár): Románia, Törökország, Hollandia, Ukrajna, Finnország, Svédország

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×