eur:
411.7
usd:
395.31
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
A női 400 méteres gyorsúszás rajtja a Nemzetközi Úszóliga (ISL) második mérkőzésén a Duna Arénában 2020. október 18-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Hosszú Katinkáék lemaradtak a döntőről

Hosszú Katinka csapata, az Iron a harmadik helyen zárt a Duna Arénában zajló Nemzetközi Úszóliga második elődöntőjében, így nem lesz ott a fináléban.

A hétfői versenynapon legjobb magyarként Verrasztó Dávid (Iron) 400 méter vegyesen a harmadik helyen zárt, ezen kívül 200 méter pillangón lett hatodik. Hosszú Katinka 200 méter pillangón 7., 100 méter vegyesen 8., 400 méter vegyesen pedig 5. lett, míg csapattársa, Lobanovszkij Maxim 100 méter gyorson csapott be nyolcaddikként.

Az elődöntőből a győztes Cali Condors és a La Current jutott tovább, az Iron és a Toronto Titans számára véget ért a sorozat. A fináléban egyetlen magyar úszó lesz érdekelt, Jakabos Zsuzsanna a címvédő Energy Standard színeiben.

Elképesztő teljesítményt nyújtott az amerikai Caeleb Dressel, aki 100 méter vegyesen 49.88 másodperces világcsúccsal nyert, ezzel elsőként törte át az 50 másodperces határt. A 24 éves amerikai klasszis az orosz Vlagyimir Morozov 2018-as 50.26 másodperces idejét adta át a múltnak. A kétszeres olimpiai és 13-szoros nagymedencés világbajnok Dresselnek fantasztikus napja volt, hiszen a világrekordot megelőzően 100 méter gyorson, később pedig 50 méter pillangón is amerikai csúcsot úszott.

Az ISL-sorozatban egy fordulóban egyszerre négy csapat küzd egymással. A lebonyolítás szerint minden csapatban 12-12 férfi és női úszó vehet részt egy viadalon, de két-két további versenyző is bevethető váltókban. Egy számban klubonként két úszó versenyez, a helyezések alapján pontokat kapnak a csapatok, így alakul ki a végső sorrend.

Az egyéni számokban 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 pontot lehet szerezni alapvetően - ugyanakkor ha valaki bizonyos előnnyel nyer, akkor pontokat rabolhat a többiektől -, míg a váltók dupla szorzóval járnak. Az úgynevezett csillagszóró futamban pedig - amelyben az 50 méter gyorsot egymás után háromszor kell leúszniuk a versenyzőknek, de mindegyik végén feleződik a mezőny - akár triplázni is lehet.

A sorozat második szezonja a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött, tíz csapat részvételével zajlik a Duna Arénában. A Magyarországra érkező sportolóknak az amerikai sportligákhoz (NHL, NBA) hasonlóan "buborékban" kell élniük. Az alapszakaszban tíz fordulót rendeztek, az elődöntők után a négycsapatos fináléra hétvégén kerül sor.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×