Az ünnepi eseményen Schmidt Gábor, a szövetség elnöke kiemelte, hogy a sportágban nagy értéke van az örökös bajnoki és a mesteredzői címnek, ez a megbecsülése azoknak a versenyzőknek és trénereknek, akik évek óta szállítják az érmeket és a sikereket.
"A kajak-kenu az idén is igazi sikersztori volt, az augusztusi szegedi vb döntőiben tízezrek szurkoltak versenyzőinknek. Az eddig megszerzett 13 olimpiai és három paralimpiai kvóta azt jelzi, hogy a sportág stabilan indulhat neki a Tokióig vezető hátralévő útnak" - mondta Schmidt.
Medveczky Erika nyolcszoros világbajnoka, aki tavaly óta örökös bajnoka a sportágnak, Bodonyi méltatásakor kiemelte, hogy "nagyon fiatalon került a felnőttek közé, sok hullámvölgy volt a pályafutásában, de mindig képes volt megújulni, és csendes tenni akarásával mindig ott áll a négyes mellett."
Az eseményen elhangzott, hogy Bodonyi Dóra, aki augusztusban a női kajaknégyes tagjaként és egyes 5000 méteren nyert aranyat, a sportág 54. örökös bajnoka, amely címhez olimpia arany, vagy öt felnőtt vb-cím szükséges.
"A 2017-ben megnyert első világbajnoki címem óta sokat változott a hozzáállásom, a négyesben nem én vagyok a mérvadó, adok a tapasztaltabbak véleményére" - mondta az ünnepségen Bodonyi.
A Magyar Edzők Társasága mesteredzői kollégiuma által a közelmúltban mesteredzői díjban részesített Csernák Károly edzőről méltatója, Vaskuti István olimpiai bajnok kiemelte, hogy "Karesz igazi nevelőedző", aki 35 éve tevékenykedik a sportágban.
"Szerencsés embernek tartom magam, mert azokkal az edzőlegendákkal, akik mellé felkerült a nevem, még együtt dolgozhattam" - jegyezte meg Csernák, aki nevelőedzője volt többek között a 2000-ben olimpiai bronzérmes Bártfai Krisztiánnak és a mostani válogatottban is szereplő, kétszeres világbajnok Balaska Márknak.