eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre

Cseh László: „Nekem Phelps jelenti az inspirációt”

Még egy magyar fellépője volt a windsori FINA Convention pódiumbeszélgetéseinek: a világszövetség a hagyományos, sportolók részvételével rendezett záróeseményére külön meghívta Cseh Lászlót, akit az úszósport élő legendájaként mutattak be a hallgatóságnak - közölte a Magyar Úszó Szövetség.

Cseh László igen illusztris társaságban beszélt saját pályafutásáról, illetve az úszósport jövőjéről: a négyszeres olimpiai bajnok amerikai gyorsúszó, Janet Evans, a szinkronúszás első férfi világbajnoka, Bill May, az óriástoronyugrás királya, a brit Gary Hunt, a kanadai műugrás új csillaga, Meaghan Benfeito, valamint a FINA sportolói bizottságában a vízilabdázókat képviselői kanadai, az éveken át Egerben vízilabdázó Aaron Feltham válaszolt a feltett kérdésekre.

Világbajnokunk többek között arról beszélt, hogy pályafutása csúcspontjának továbbra is a pekingi olimpián szerzett három második helyét tartja. „Nekem azok megnyert ezüstök voltak, nem elvesztett aranyak, hiszen minden idők legnagyobbja, Michael Phelps végzett előttem. Számomra ő jelenti az inspirációt – mondhatom, hogy még most is, és jövőre is, függetlenül attól, hogy visszavonult. Az ő időeredményei jelentik azt a szintet, amit szeretnék túlszárnyalni, például jövőre, a budapesti világbajnokságon. Kár, hogy nem lesz már ott a medencében, tényleg nagyon fog hiányozni, de így is marad elég minőségi ellenfél.”

Cseh elárulta, a víz imádata az úszásra predesztinálta, kiskölyökként alig lehetett kibányászni a fürdőkádból, „egyértelmű volt, hogy ennek csakis az uszoda lehet a folytatása. Aztán amikor 2002-ben érmes lettem a rövidpályás Eb-n, megkaptam az első nagy lökést, a 2003-as barcelonai vb-ezüst pedig maga volt a csoda, döntőbe akartam kerülni, ehhez képest ott álltam a dobogón – fantasztikus érzés volt, és azóta is az hajt, hogy ezt újra és újra átéljem.”

A sportág jövőjét illetően a négy olimpián is érmes klasszis azt mondta, valószínűleg még több nívós versenyt kellene rendezni, esetleg tovább bővíteni a Világkupa-sorozatot, például az év első felében is üdvös lehet néhány állomást beiktatni.

Bár Laci hétfő délelőtt a többiekkel együtt lement a vb helyszínéül szolgáló hokicsarnokba – ott állították fel az ideiglenes medencét –, és végigcsinálta a maga edzését, most nem legyintette meg a versenyezhetnék. „Két hónapot pihentem Rió után, egyszerűen nem lehet ennyi idő alatt olyan formába lendülni, hogy önmagamhoz méltó eredményeket érjek el most. Ezek a hónapok arról szólnak, hogy minél jobban ráhangolódjak az edzésekre, hiszen januártól újból nagyon keményen belecsapok, mert komoly céljaim vannak a budapesti vb-n.”

A világbajnokság kedden kezdődik, egy sor magyar résztvevővel. Bernek Péter és Márton Richárd nyitja a sort a 400 gyors előfutamaiban, majd következik 200 gyorson Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna, 200 pillangón Kenderesi Tamás és Verrasztó Dávid, 100 háton Telegdy Ádám és Rasovszky Kristóf, majd 400 vegyesen és 100 háton Hosszú Katinka, végül 200 vegyesen Földházi Dávid és Barta Márton. Az előfutamok magyar idő szerint 15.30-kor kezdődnek, a finálék pedig szerda hajnalban 0.30-tól esedékesek.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 08:51
×
×
×
×