A régi Hidegkuti Stadionban 2014. május 31-én játszotta utolsó meccsét a kék-fehér együttes, amely akkor 2-0-ra legyőzte a Kaposvári Rákóczit Bese Barnabás duplájával. A találkozóra minden olyan futballistát meghívtak, aki valaha viselte a klub mezét, ők külön szektorban kaptak helyet.
A második világháborúban lerombolt és 1947-ben újjáépített létesítmény bontását ezt követően kezdték meg. Azóta a Budapest Honvéd és a Vasas pályáján, illetve Dunaújvárosban játszotta hazai mérkőzéseit az MTK. Tétmérkőzésen október 22-én "debütál" az új aréna, amelyben az újonc Gyirmót lesz az MTK ellenfele.
Az új, 7,5 milliárd forintból felépült stadion - amelyet a korábbihoz képest kilencven fokkal elfordítottak - alapkövét 2015. november 16-án, a klub alapításának 127. évfordulóján tették le. A stadion az európai szövetség (UEFA) 3-as kategóriájú létesítményének felel meg, ahol utánpótlás-, illetve felnőtt női válogatott mérkőzéseket, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-selejtezőt is lehet rendezni.
A játéktér olyan technológiával készült, melynek lényege, hogy a természetes gyepszőnyegbe összesen 20 millió darab műanyag szálat helyeztek el. Ezt a fajta, úgynevezett hibrid gyepszőnyeget alkalmazzák többek közt a liverpooli Anfield Roadon, a manchesteri Old Traffordban, vagy éppen a milánói Giuseppe Meazza Stadionban. Ezen kívül a világítás is speciális, hiszen a hagyományossal ellentétben az új Hidegkuti Nándor Stadiont LED-rendszerrel szerelték. Deutsch Tamás klubelnök szeptemberi ismertetése szerint Európában egyedül az Arsenal otthona, az Emirates Stadion rendelkezik ezzel a két rendszerrel - hibrid gyepszőnyeg és LED-pályavilágítás - együtt. Kiemelte, Magyarországon elsőként az MTK-nál alkalmazzák a szigetországban hagyományos megoldást, miszerint a kispadok nem a játéktér mellett helyezkednek el, hanem a nézőtér első sorában ülnek majd a cserejátékosok és a szakmai stáb. Az új Hidegkuti Stadionban 5014 ülőhelyet alakítottak ki, ezek közül 34-et a mozgássérültek számára.
Az MTK ellenfele azért a Bajnokok Ligája-szereplő Sporting Lisboa lesz a csütörtök esti avatóünnepségen, mert a kék-fehérek az 1964-es KEK-döntőben éppen a portugál csapattal találkoztak. A mérkőzésről a két klub képviselői két éve állapodtak meg azon a találkozón, amelyet az antwerpeni Bosuil Stadionban rendeztek a finálé ötvenéves évfordulója alkalmából. A döntős párharc első felvonását még a brüsszeli Heysel Stadionban rendezték, a 3-3-as végeredmény miatt viszont megismételt találkozóra volt szükség, ezt aztán Antwerpenben Joao Morais szögletből szerzett góljával 1-0-ra nyerték a portugálok. Ez volt az első alkalom, amikor magyar csapat európai kupadöntőben szerepelt.
A stadionavatóra és a mérkőzésre eredetileg szeptember 21-én került volna sor, ezt módosították később október 12-ére. A találkozó végül a jóm kippur miatt került 13-ára, mivel a zsidó hívőket megtérésre hívó ünnep idén október 11-12-re esik.