Frenreisz Károly az indoklás szerint klasszikus zenei képzettségét a hazai rock-beat korszak több legendás, külföldön is sikeres zenekarának alapító tagjaként kamatoztató, a magyar könnyűzenei életet népszerű slágerek és film betétdalok sorával gazdagító pályája elismeréseként részesült Kossuth-díjban a nemzeti ünnepen.
Március 15-e sokáig nem is volt ünnep, mert a proletárdiktatúra félt a forradalmaktól, forradalmároktól és a forradalmi eszmeiségtől – jelentette ki Frenreisz Károly.
„Az én fiatalkorom azzal kezdődött, hogy nem engedélyezett tüntetések voltak március 15-én, emlékszem, ment egy fiatalokból álló tömeg ünnepelni és lezárták a Lánchíd két oldalát, mindenkitől elvették a személyi igazolványát. Attól is, aki nem tüntetett, csak gyalog ment haza” - tette hozzá a 70 éves zenész.
Felidézte, a rendszerváltás után helyezték ezt az állami ünnepet arra a szintre, ahova való. Külön öröm, hogy egy ilyen nemzeti ünnepen adják át a művészeti díjakat – mondta Frenreisz Károly.
„Nagyon fontos a visszajelzés. Olyan nincs, hogy valaki kap egy díjat és nem örül neki.”
Frenreisz Károly felidézte, hogy a bátyja, Latinovits Zoltán 1990-ben posztumusz kapott Kossuth-díjat, mert mint mondta, Aczél György háromszor is lehúzta a listáról.
„Életében nem kapta ezt meg, holott ha valakinek, neki rögtön kijárt volna. Nem volt a proletárdiktatúra egyértelmű tapsolója, ezért ahol lehetett, elnyomták. De, amikor kapott valamilyen díjat, annak tudott örülni.”
A díj egy elismerés, kis visszajelzése annak, hogy az ember nem hiába csinálja és jó a szakmájában. Kötelez is. Jobban kell hajtani a Skorpió-koncerteken is – tette hozzá Frenreisz Károly.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!