eur:
402.93
usd:
360.91
bux:
97065.84
2025. május 17. szombat Paszkál
A debreceni állatkert két és félhetes recés zsiráfcsikója (Giraffa camelopardalis reticulata) a sajtóbemutató napján, 2019. március 20-án. A recés zsiráf a zsiráf egyik alfaja, Szomáliában, Etiópiában és Kenyában él természetes környezetben.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Elesett, ezért végeztek vele

Elaltattak egy zsiráfot a berlini állatkertben, miután elesett, amikor egy másik zsiráffal játszadozott – hozta nyilvánosságra az állatkert.

Az állatkert gondozói többször is megpróbálták lábra állítani a 13 éves Max nevű zsiráfbikát, de nem jártak sikerrel. Philine Hachmeister, az állatkert szóvivője közölte, hogy az állat lábai esés közben nagyon szétcsúsztak. Ilyen esetben az ínszalagok, de akár az izmok is elszakadhatnak az állat lábában. "Minél tovább fekszenek az állatok, annál nagyobb a szervkárosodás veszélye.

A zsiráfoknak gyorsan fel kell kelniük esés után, mert ha nem tudnak, kevés esélyük marad az életben maradásra"

- magyarázta a szóvivő. Hozzátette, hogy az izmok ilyen rendellenes testhelyzetben elégetik a fehérjéjüket, és teljesen elhasználják energiájukat. Ennek eredményeként az állatok már nem tudnak önállóan felállni.

Jennifer Gübert biológus - az állatkert kurátora - azt mondta: a tapasztalatok azt mutatják, hogy szinte lehetetlen egy zsiráfot felállítani esés után, ha önmaga nem képes talpra állni. "Nem volt más választásunk, mint elaltatni" - tette hozzá.

A biológus azt is elmondta, hogy az állatkert egész csapata mélységesen szomorú Max halála miatt. Max volt az egyetlen zsiráf Európában, amelyet kiképeztek arra, hogy olyan speciális eszközt viseljen a fején, amellyel több éven át tudtak a szakemberek különféle adatokat rögzíteni - emelte ki. A kutatóknak az eszköz segítségével sikerült fontos információkat gyűjteniük, hogy jobban megértsék a zsiráfok hangjelzéseit és viselkedését.

Címlapról ajánljuk
Nem is gondolná, mekkora veszélyt rejthet egy külföldről hozott csodás növény

Nem is gondolná, mekkora veszélyt rejthet egy külföldről hozott csodás növény

Nem hozhatunk be dísz- vagy haszonnövényt kedvünk szerint külföldről, mert kártevőket is behurcolhatunk ezzel az országba – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal abból az alkalomból, hogy május 12-én volt a növényegészségügy nemzetközi napja. A tudnivalókról Szűcs Csabát, a Nébih növényvédelmi és borászati igazgatóját kérdeztük.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.19. hétfő, 18:00
Szakáli István Loránd
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×