eur:
407.44
usd:
385.15
bux:
78007.08
2024. november 19. kedd Erzsébet
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter beszél a szíriai hivatali partnerével, Fejszál Mekdaddal tartott közös sajtóértekezletükön a moszkvai külügyminisztériumban 2022. augusztus 23-án.
Nyitókép: MTI/EPA/AFP pool/Natalija Kolesznyikova

Szergej Lavrov: ez már az orosz-kínai együttműködés "valóban példátlan szakasza"

A kínai és az orosz külügyminiszter a Brazíliában zajló G20-as találkozó alkalmával a kétoldalú kapcsolatokról, az ukrajnai konfliktusról és a Koreai-félszigeten kialakult helyzetről tárgyalt - közölte kedden a két ország külügyminisztériuma.

„Az átfogó stratégia partnerség fejlesztésének valóban példátlan szakaszában vagyunk” - mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kínai kollégájának az orosz külügyminisztérium Telegram-csatornáján közzétett bejegyzés szerint.

Vang Ji kínai külügyminiszter a pekingi külügyminisztérium közleménye szerint jelezte, hogy Peking kész együttműködni Oroszországgal a kétoldalú „átfogó stratégiai koordináció” további erősítése érdekében. A felek „véleményt cseréltek az ukrajnai válságról és a Koreai-félszigeten kialakult helyzetről is” - tette hozzá a közlemény további részletek közlése nélkül.

Peking és Moszkva gyakorta folytat kétoldalú tárgyalásokat az Ukrajna ellen ezer nappal ezelőtt indított orosz "különleges hadművelet" kezdete óta. Kína és Oroszország „határoktalan” partnerséget hirdetett, amikor Vlagyimir Putyin orosz elnök kevesebb mint három héttel a háború megindítása előtt Pekingbe látogatott.

Idén májusban Putyin és Hszi Csin-ping kínai elnök "a partnerség új korszakát” hirdette meg.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×