eur:
411.25
usd:
392.45
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Getty Images

Lemoshatja a pályáról a többi gyártót a BYD új elektromos autója

A méretében a Fiat Pandához hasonló Seagull háromszor olcsóbb az amerikai villanyautóknál, mégis ugyanazt a minőséget nyújtja. Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója szerint a kínai elektromos autók már olyan színvonalat képviselnek, hogy kereskedelmi korlátozások alkalmazása nélkül is átvehetik a vezetést a világpiacon.

Jelentősen felforgathatja a világ újautó-piacát a BYD vadonatúj elektromos autója, a Seagull modell, amely méretét tekintve a Fiat Pandához hasonlítható, és már 12 ezer dollárnak (nagyjából 4,3 millió forint) megfelelő jüanért megvásárolható Kínában – írja a Totalcar.

A Seagullnak megjelent egy rövidebb hatótávolságú változata is, amely tízezer dollárba (körülbelül 3,61 millió forintba) kerül.

A BYD új villanyautója háromszor olcsóbb a hasonló, amerikai gyártású elektromos kocsikhoz képest, mégis ugyanazt a színvonalat nyújtja,

igaz, az Egyesült Államokban hamarosan hatályba lépő százszázalékos büntetővám miatt valószínűleg nem tör be azonnal, akadályok nélkül az amerikai piacra.

Ezzel együtt az olcsó kínai elektromos autók teljesen felboríthatják a globális autóipart, amit Elon Musk amerikai milliárdos is reális forgatókönyvnek tart. Az AP beszámolója szerint a Tesla vezérigazgatója azt mondta elemzőknek, hogy a kínai villanyautók már olyan jó minőségűek, hogy kereskedelmi korlátozások alkalmazása nélkül piacvezetők lehetnek.

Sam Fiorani, az Auto Forecast Solutions tanácsadó cég elnökhelyettese szerint már csak idő kérdése a BYD megjelenése az amerikai autópiacon.

A Seagull hamar igen népszerűvé válhat az elektromos autók kedvelői körében, ugyanis 400 kilogrammal könnyebb a legolcsóbb amerikai elektromos autónál, a Chevrolet Boltnál,

ráadásul a gyári adatok szerint egy akkufeltöltéssel 400 kilométer is lehet a hatótávja. A BYD gyártási modellje, amelyben a tervezéstől az akkumulátorgyártásig minden házon belül történik, jelentősen csökkenti a gyártási költségeket.

„Az a gyártó, amely nem fordít kellő figyelmet a kínaiakra, ezen belül a BYD-re mint versenytársra, el fog veszteni mindent, amikor autóikkal betörnek a piacára” – figyelmeztetett Sam Fiorani, aki hozzátette: a Seagullt módosítani kellene, hogy megfeleljen az amerikai biztonsági követelményeknek, de a BYD bizonyította, hogy képes megfelelni a modern autógyártás követelményeinek.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem voltak jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedett. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×