eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 21. szombat Tamás
Galamb szabadítja ki a rácsok mögül Alekszej Navalnij orosz ellenzéki vezetőt a Harry Grab néven ismert utcai művész falra ragasztott alkotásán Róma belvárosában 2021. január 25-én. Az alkotáson egy galamb szabadítja ki a rácsok közül Navalnijt. Az öt hónap után hazatérő Navalnijt január 17-én vették őrizetbe a moszkvai seremetyjevói repülőtéren, majd egy bíróság elrendelte harminc napra szóló letartóztatását.
Nyitókép: MTI/EPA-ANSA/Fabio Frustaci

Másként látja Alekszej Navalnij halálát az amerikai hírszerzés

Lapértesülés szerint a szakszolgálatok egyetértenek abban, hogy mi volt Vlagyimir Putyin szerepe az egészben.

Az amerikai szakszolgálatok szerint valószínűleg nem az orosz elnök adott parancsot bebörtönzött ellenfelének meggyilkolására - írja a The Wall Street Journal. A lap úgy tudja, a CIA, az amerikai Nemzeti Hírszerzési Igazgatói Hivatal és a Külügyminisztérium hírszerzési egysége is egyetért ebben.

A hírszerzési értékelések nem vitatják ugyanakkor, hogy Vlagyimir Puyin felelős Alekszej Navalnij haláláért.

A cikk szerint a hírszerző ügynökségek értékelése titkos hírszerzési adatokon és nyilvános információk elemzésén alapul, többek között azon, hogy Navalnij halála hogyan „árnyékolta be” Putyin újraválasztását.

A Wall Street Journal azt írja, hogy az amerikai hírszerzési értékelést több európai ország is szkeptikusan fogadta, mondván: egy olyan szigorúan ellenőrzött rendszerben, mint Putyin Oroszországa, kétséges, hogy bármi érhette volna Navalnijt az elnök előzetes tudata nélkül.

A lap megszólaltatta Leonyid Volkovot, Navalnij munkatársát is, aki naivnak nevezte az amerikai hírszerzés értékelését. Szerinte azok, akik azt állítják, hogy Putyin nem volt benne a dologban, „nyilvánvalóan semmit sem értenek a modern Oroszország működéséről”.

Alexej Navalnij 47 éves korában hunyt el egy északi-sarkkörtől nem messze található orosz börtöntáborban. A hivatalos jelentés szerint egy séta után rosszul lett, összeesett és meghalt. Halálának pontos oka azóta sem ismert.

Címlapról ajánljuk
Érdemes bátornak lenni és vállalni a vitákat első látásra megnyerhetetlen ügyekben is
Orbán Viktor

Érdemes bátornak lenni és vállalni a vitákat első látásra megnyerhetetlen ügyekben is

Szokásos év végi nemzetközi Kormányinfó-sajtótájékoztatóját tartotta december 21-én a miniszterelnök a Karmelita kolostorban, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter társaságában. Értékelte a magyar uniós elnökséget és közölte, hogy 2025-re nagyszerű évet vár. Az újságírók kérdezték a földgázszállítási kihívásokról, a romániai választásokba való beavatkozás elkerülésének lehetőségéről, a hazai választási törvény esetleges további módosításáról, Magyar Péterről, az uniós pénzösszegek megszerzésének lehetőségéről, a közel-keleti helyzettel kapcsolatos erőfeszítéseiről, a budai Várban felújított Pénzügyminisztérium sorsáról, illetve a forint árfolyamáról is.
VIDEÓ
Tovább drágulnak a telekom szolgáltatások vagy jön az árverseny?

Tovább drágulnak a telekom szolgáltatások vagy jön az árverseny?

A Magyar Telekom árfolyama majdnem megduplázódott idén, a 4iG sorra jelentette be űripari terveit és a cég elnöke, Jászai Gellért még Elon Muskkal is találkozott, a Yettel anyavállalatánál eközben megjelent egy új közel-keleti tulajdonos, és ősszel kiderült, hogy a hazai telekomcégek akciói még az inflációt is meg tudják mozgatni. Mutatjuk, hogy milyen éve volt a három nagy hazai távközlési cégnek és hogy mit hozhat a jövő, mire számíthatnak az előfizetők és a befektetők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×